Komenda waruj dla psa szkolenia psów Zabrze – Grzybowice

Aleksandra Bielecka

Komenda waruj dla psa szkolenia psów Zabrze – Grzybowice

Komenda waruj szkolenia psów Zabrze Ranczo

Stajemy przodem do psa, który siedzi i naprowadzamy go ręką ze smakołykami od jego noska w kierunku podłoża ( polecam miękki kocyk, legowisko, łóżko- wszystko, co miłe w dotyku i zapobiegające rozjeżdżaniu się łapek ). Możemy spróbować nauki komendy, jak pies stoi, lecz może się on wówczas cofać, dlatego najlepiej, aby psiak miał za sobą jakiś obiekt, np.: fotel.

Podobnie, jak przy siadzie nagradzamy każdy gest psa świadczący o tym, że zaraz się położy ( obniżenie głowy, ugięcie przednich łap i dotknięcie nimi podłoża…).Zdarza się,  że pies od razu wykona ćwiczenie, więc bądźcie czujni ! Pochwalcie go wylewnie :) i zakończcie to zadanie. Powinien zapamiętać, z jakiego powodu został tak wynagrodzony i są szanse, że przy kolejnej próbie ponownie nas pozytywnie zaskoczy.

Komenda waruj dla psa szkolenia psów Zabrze – Grzybowice


Author:
Aleksanra Bielecka- trener psów, groomer, przewodnik psa ratowniczego w Sekcji Psów Ratowniczych WOPR Katowice, studentka Hodowli i Ochrony Zwierząt Towarzyszących i Dzikich w SGGW w Warszawie, to na tyle z tych dumnych tytułów. Już mniej oficjalnie… Jestem po prostu przyjacielem zwierząt, w żadnym razie ich treserem.