Konsultacja behawioralna psów

Konsultacja behawioralna psów Ranczo Wszystko dla Zwierząt
Konsultacja behawioralna psów Ranczo Wszystko dla Zwierząt

Konsultacja behawioralna psów Ranczo Wszystko dla Zwierząt są podstawą każdego szkolenia. Do konsultacji można zgłosić szczeniaki, psy dorosłe, psy z adopcji. Konsultacji udzielamy także osobom, które przygotowują się do kupna lub adopcji psa, które „nie dogadują się” ze swoim czworonogiem lub którym potrzebna jest wiedza na temat socjalizowania psów, gdy w domu pojawia się nowy członek rodziny lub zwierzę.

Konsultacja behawioralna psów Ranczo Wszystko dla Zwierząt


Konsultacja behawioralna jest dogłębną analizą także pod kątem niepożądanych zachowań takich jak: zachowania agresywne, lękliwość, wycofanie wynikające z wrażliwości psa, efekty braku socjalizacji, ciągnięcie na smyczy, skakanie po właścicielu, bronienie zasobów, nadmierne szczekanie i ekscytacja, lęk separacyjny, podgryzanie, nadmierne znakowanie moczem, załatwianie się w domu, skutki częstych zmian domu.

Konsultacja behawioralna psów Szkoła dla psów Ranczo Wszystko dla Zwierząt

Czas trwania konsultacji behawioralnej zależy od ilości podjętych w analizie tematów i zajmuje maksymalnie 1,5 godziny. Złożoność takiej konsultacji wymaga od trenera behawiorysty mocnego zaangażowania umysłowego i prawidłowo przeprowadzonego wywiadu, który pomoże ustalić obraz sytuacji i podjąć najlepsze decyzje. Konsultacja nie jest wiążąca i nie wymaga podpisania umowy na dalsze szkolenie. Jeśli jednak właściciel jest zainteresowany po otrzymaniu wstępnych zaleceń od trenera behawiorysty, wówczas po podpisaniu umowy do 4 dni od konsultacji, jej cena jest odliczana od całości wybranego szkolenia. W przypadku podjęcia decyzji później, niż 4 dni, konsultacja jest traktowana jako osobna inwestycja nie odliczana od całości kursu.

Konsultacja behawioralna psów Ranczo Wszystko dla Zwierząt
Konsultacja behawioralna psów Ranczo Wszystko dla Zwierząt

Przed umówieniem terminu spotkania na konsultację, trener behawiorysta przeprowadza rozmowę telefoniczną z właścicielem, rozpoznając wstępnie przypadek psa. W ten sposób trener jest w stanie maksymalnie przygotować się do konsultacji pod kątem zgłoszonych przez właściciela problemów. Wskazane, choć nie obowiązkowe, są również materiały filmowe nagrane przez właścicieli, zwłaszcza w sytuacjach problemowych – zachowania w domu, spacery, podejmowanie karmy, zabawa z członkami rodziny.

Następnie właściciel otrzymuje od nas wiadomość z dokładnymi informacjami: potwierdzenie daty, adres, wymagane akcesoria, koszty i prośbę o potwierdzenie ze strony właściciela. Należy także przygotować dokumenty psa i niezbędne akcesoria oraz gotówkę.

Konsultacja zaczyna się od wprowadzenia przez trenera na salę – pies obowiązkowo po wyjściu z samochodu musi być zapięty na smyczy, ponieważ na terenie ośrodka mogą odbywać się kursy. Jeśli teren boiska jest wolny, właściciel z psem są zaproszeni na krótki spacer po boisku (wówczas pies może być odpięty ze smyczy). Konsultacje są zawsze indywidualne, więc uwaga trenera behawiorysty skupia się tylko i wyłącznie na właścicielu i jego psie. Po spacerze trener przeprowadza szczegółowy wywiad, aby zebrać komplet informacji (dzienna rutyna, opis spacerów, dieta, opis problemów i jak właściciel sobie z nimi radzi). Pierwsze zalecenia związane np. ze zmianą karmy czy wdrożeniem badań czyli pierwsze praktyczne wskazówki właściciel otrzymuje już w trakcie konsultacji.

Czy nadajesz się na właściciela psa?

Czy będę dobrym właścicielem dla psa ?

Coraz większą popularnością cieszą się akcesoria dla psów, coraz więcej mówi się o szkoleniach, powstają wciąż nowe udogodnienia dla właścicieli zarówno małych, jak i dużych psiaków. Nic jednak nie zastąpi zaangażowania człowieka w roli przewodnika swojego psa. Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy wziąć do siebie psiaka – ten tekst zdecydowanie jest dla Ciebie.

Czy będziesz dobrym właścicielem więcej

Pilka dla psa
Czy nadajesz się na właściciela psa?

Jakie komendy powinien znać szczeniak?

Osoby planujące przygarnięcie pod swój dach nowego członka rodziny, zastanawiają się, jakie komendy powinien znać szczeniak? Okazuje się, że bardzo młodego psa, można nauczyć kilku ważnych poleceń, ułatwiających współpracę na płaszczyźnie człowiek – pupil.Uczenie szczeniaka trudnych poleceń może zająć sporo czasu, dlatego też warto rozpocząć szkolenie psa od kilku najważniejszych komend, których z łatwością może nauczyć się nawet pupili w bardzo młodym wieku. Pierwszą z nich jest komenda do mnie. To przywołanie, od którego warto rozpocząć trening ze szczeniakiem. Doskonałym miejscem do tego celu może być psie przedszkole.

Jakie komendy powinien znać szczeniak więcej

Psie-przedszkole-Gliwice-Socjalizacja-psa
Jakie komendy powinien znać szczeniak?
  • Zapraszamy na Facebook oraz YouTube
  • Chcesz wiedzieć więcej ? Skontaktuj się z nami i umów się na zajęcia w naszym ranczo ?
  • ☎️ +48 537 009 109

Nasze opinie
Szymon “Kleo”
Szymon “Kleo”
2022-02-25
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Przekochani ludzie, luźna i przyjazna atmosfera, podejście bardzo wyrozumiałe i delikatne. Polecam 🙂
Angelika Antoniak
Angelika Antoniak
2021-10-24
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Przed naszym szkoleniem mogłam tylko pomarzyć o nieruchomo siedzącej Kropie (pragnę zauważyć, że dyplom jest o nią oparty, a obok nie ma żadnego innego człowieka; po prostu siedzi i patrzy - dla mnie niesamowite!). Trenerzy na wielki plus, odpowiadający na pytania, trudne zachowania omawiali krok po kroku, kontakt łatwy i dostępny. Uczestniczyłyśmy w szkoleniu behawioralnym, które było dostosowane pod moje nieregularne godziny pracy, skupione na problemach psa a i końcowe spotkania w grupie również bardzo fajne, każdy otrzymywał uwagę i pomoc w wykonaniu ćwiczeń. Nauczyłam się lepiej rozumieć mojego psa, widzę ogromną poprawę w zachowaniu np. w chodzeniu na smyczy i za niedługo planuje powrót na kolejne zajęcia ale tym razem niezwiązane z zachowaniem. : )
Dario
Dario
2021-07-21
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Gorąco polecam