Psie przedszkole Ruda Śląska

Konsultacja szczeniaka Ranczo Wszystko dla Zwierząt
Psie przedszkole Ruda Śląska Socjalizacja szczeniaka

Psie przedszkole socjalizacja szczeniaka Ruda Śląska

Psie przedszkole Ruda Śląska to miejsce, od którego warto zacząć przygodę ze szczeniakiem, który właśnie pojawił się w Twoim domu. Tu pod okiem specjalisty przejdziesz proces socjalizacji, która przyniesie pozytywne efekty w przyszłości.

Życie psa w mieście, wiąże się zwykle ze znacznie większą ilością ograniczeń. Pies musi być wyprowadzany na smyczy, swobodnie może biegać zwykle tylko w wyznaczonych miejscach, jakimi są wybiegi dla psów. Wokół otacza go hałas, dźwięki są często głośne i niespodziewane. Ludzie przebywający w jego pobliżu również zachowują się różnie i nieprzewidywalnie- mogą się z nim radośnie witać lub reagować strachem i paniką.

Mogą to być biegające i piszczące dzieci lub starsza osoba poruszająca się o lasce. Na co dzień będzie spotykał nie tylko inne psy, ale i koty lub ptactwo. Socjalizacja szczeniaka pomoże Twojemu psu odnaleźć się w tym skomplikowanym świecie. Zajęcia w których będzie uczestniczył prowadzone są w radosnej atmosferze, a nauka odbywa się przede wszystkim przez zabawę i nagradzanie.


Psie przedszkole Ruda Śląska- bezpieczne miejsce dla Twojego pupila

Kluczowe w rozwoju psa jest pierwsze kilkanaście tygodni jego życia, wówczas ma miejsce socjalizacja psów. W tym czasie szczenię musi jednak przejść serię szczepień według obowiązującego kalendarza. Zgodnie z zaleceniami weterynarzy, pies powinien być poddany kwarantannie do dwóch tygodni po wykonaniu ostatniego szczepienia, czyli mniej więcej do 12 tygodnia życia.

Takie izolowanie psiaka w najistotniejszym etapie jego życia może spowodować nieodwracalne zmiany w jego psychice, których nie da się naprawić w kolejnych latach. Psie przedszkole to miejsce, gdzie w zajęciach uczestniczą psy zdrowe i zaszczepione, co minimalizuje ryzyko zarażenia groźnymi dla psa chorobami. Przedszkole dla psów to złoty środek, który może okazać się niezbędny, by zapewnić prawidłowy rozwój psa, bez narażenia jego życia i zdrowia.

O co chodzi z tą socjalizacją

Informacje o tym, jak ważna jest socjalizacja szczeniaka, bombardują nas z każdej strony. Co zatem jest w niej tak ważnego? Szczeniak po drugim miesiącu życia znajduje się w tak zwanym oknie socjalizacyjnym. To czas, kiedy przez swoją ciekawość, uczy się poznawać otaczający go świat, a więc miejsca, dźwięki, sytuacje. Bardzo istotne jest, aby to wszystko budziło w nim pozytywne lub neutralne skojarzenia. Z czasem jego ciekawość zacznie się zmniejszać, a jego wrażliwość na socjalizację skończy się.

Przedszkole dla psów odgrywa niezwykle ważną rolę na tym etapie, ponieważ szczeniak uczy się obcowania z bodźcami pod okiem specjalistów, którzy zwrócą właścicielom uwagę na pewne sygnały, których nie dostrzeże niedoświadczony opiekun. Pamiętaj, że samo zapoznawanie psa z nowymi i nietypowymi dla niego sytuacjami, może nie wystarczyć. Trzeba to robić odpowiedzialnie i z umiarem.

Nie zastanawiaj się długo. Przedszkole dla psów to doskonały wybór, który będzie procentował w przyszłości. Życie i szczęście psa leży w Twoich rękach, podejmuj zatem świadome decyzje, aby wspólnie spędzone lata przyniosły Wam mnóstwo radości i satysfakcji.

Szkolenie i Tresura Psów z Behawiorystą · Zabrze · Gliwice · Bytom · Tarnowskie Góry · Śląsk
Psie przedszkole Ruda Śląska socjalizacja szczeniaka Ruda Śląska

Socjalizacja szczeniaka Ruda Śląska

Jednym z najważniejszych elementów socjalizacji i habituacji psa jest zaplanowanie poszczególnych działań, które mają na celu przyzwyczajenie go do danych czynności i bodźców. Oczywiście w tym przypadku również należy kierować się zdrowym rozsądkiem. Nie jesteśmy w stanie w 100% zaplanować i zrealizować każdego punktu procesu socjalizacji, jednak warto przygotować sobie ogólny plan działania.

Ośrodek-Szkolenia-Psów-Zabrze-Cennik-
Psie przedszkole Ruda Śląska Socjalizacja szczeniaka Ruda Śląska
Jaki szarpak dla psa wybrać?
Psie przedszkole Ruda Śląska Socjalizacja szczeniaka

Jak funkcjonuje psie przedszkole?

Na wielu forach internetowych dotyczących wychowywania pupili pojawia się pytanie – jak funkcjonuje psie przedszkole? Internauci często rozważają, czy warto skorzystać z tego rozwiązania i zacząć uczęszczać z psem na organizowane w tej placówce zajęcia dla czworonogów. W ostatnich latach nastąpiły rewolucyjne zmiany w dziedzinie edukacji i wychowania psów. W wielu miastach powstały szkoły, ośrodki szkoleniowe, a także się przedszkola dla psów.

  • Zapraszamy na Facebook oraz YouTube
  • Chcesz wiedzieć więcej ? Skontaktuj się z nami i umów się na zajęcia w naszym ranczo ?
  • ☎️ +48 537 009 109

Nasze opinie
Szymon “Kleo”
Szymon “Kleo”
2022-02-25
Przekochani ludzie, luźna i przyjazna atmosfera, podejście bardzo wyrozumiałe i delikatne. Polecam 🙂
Angelika Antoniak
Angelika Antoniak
2021-10-24
Przed naszym szkoleniem mogłam tylko pomarzyć o nieruchomo siedzącej Kropie (pragnę zauważyć, że dyplom jest o nią oparty, a obok nie ma żadnego innego człowieka; po prostu siedzi i patrzy - dla mnie niesamowite!). Trenerzy na wielki plus, odpowiadający na pytania, trudne zachowania omawiali krok po kroku, kontakt łatwy i dostępny. Uczestniczyłyśmy w szkoleniu behawioralnym, które było dostosowane pod moje nieregularne godziny pracy, skupione na problemach psa a i końcowe spotkania w grupie również bardzo fajne, każdy otrzymywał uwagę i pomoc w wykonaniu ćwiczeń. Nauczyłam się lepiej rozumieć mojego psa, widzę ogromną poprawę w zachowaniu np. w chodzeniu na smyczy i za niedługo planuje powrót na kolejne zajęcia ale tym razem niezwiązane z zachowaniem. : )
Dario
Dario
2021-07-21
Gorąco polecam