Szkolenie behawioralne psów

Szkolenie behawioralne psów
Szkolenie behawioralne psów

Opisany kurs jest świetnym rozwiązaniem dla psów, które mają trudności w zachowaniu, jak lęki, agresja, fiksacje czy nadmierne szczekanie. Jest to program dostosowany do indywidualnych potrzeb psa, który rozpoczyna się po konsultacji, co zapewnia odpowiednią diagnozę i plan działania. Dzięki różnorodnym spotkaniom, zarówno na ranczo, jak i w terenie (np. w lesie, parku czy mieście), kurs pozwala na praktyczne wprowadzenie psów w różne sytuacje.

A przede wszystkim, nauczymy Cię, jak skutecznie uczyć swojego psa. Terapia przez trening i zabawę to doskonały sposób na rozwiązanie problemów behawioralnych w sposób pozytywny, angażujący i pełen radości zarówno dla psa, jak i dla Ciebie. 

Szkolenie behawioralne psów
Ranczo Wszystko dla Zwierząt

Zajęcia w terenie, zwłaszcza te z równoległymi spacerami z psem trenera, pomagają w nauce panowania nad emocjami w obecności innych psów, co może być bardzo pomocne w przypadku psów z problemami społecznymi.

Wartością dodaną kursu jest praca nad komunikacją i więzią między psem a właścicielem, nauka posłuszeństwa, a także elementy noseworku, brainworku i psiego fitnessu. Zajęcia są dobrze dopasowane do indywidualnego tempa psa, a kluczową rolę odgrywa prawidłowe nagradzanie, co wzmacnia pozytywne zachowania.

Kurs jest odpowiedni nie tylko dla psów po adopcji, ale także dla szczeniąt, które stają się częścią rodziny.

Kurs behawioralny dla psów Ranczo Wszystko dla Zwierząt

Szkolenie behawioralne psów
Szkolenie behawioralne psów Ranczo Wszystko dla Zwierząt

Aby odpowiednio przygotować psa do zajęć behawioralnych, warto pamiętać o kilku kluczowych elementach:

Wszyscy członkowie rodziny powinni uczestniczyć w kursie, aby poprawnie komunikować się z psem i uczyć go. Dzieci również mogą aktywnie brać udział, ucząc psa nowych sztuczek!

Przygotowanie psa:

Psiak powinien być lekko najedzony – nie głodny, ale też nie pełny.

Pamiętaj o zabraniu małych, pysznych smaczków, które będą pomocne w nagradzaniu psa.

Ważne, by zabrać miękki kocyk, na którym pies będzie czuł się komfortowo.

Miseczka na wodę będzie niezbędna, aby pies miał dostęp do świeżej wody w trakcie zajęć.

Sprzęt:

Miękka, szeroka obroża i wygodne szeleczki typu model guard – komfort dla psa to podstawa.

Smycz 3-metrowa zwykła (nigdy automatyczna, bo może utrudniać kontrolę nad psem).

Linka 10-metrowa – przydatna do większej swobody ruchu w trakcie zajęć.

Zabawki – weź 2 jednakowe, np. piłeczki na sznurku czy miękkie szarpaczki, które będą motywować psa.

Saszetka/nerka na smaczki – wygodne miejsce do przechowywania nagród.

Woreczki na psie odchody – oczywiście trzeba mieć je zawsze pod ręką!

Warunki pogodowe:

Pamiętaj, że trening odbywa się niezależnie od pogody, więc warto odpowiednio się ubrać.

Jeśli pogoda nie sprzyja, można skorzystać z przestronnych, osłoniętych miejsc na ranczo – w gabinecie terapii psów lub w ogrodzonym boisku.

Wsparcie i komunikacja:

Stały kontakt przez WhatsApp – analizujemy postępy na podstawie przesyłanych filmików i odpowiadamy na wszelkie pytania.

Jeśli trzeba, konsultujemy trudniejsze przypadki z innymi trenerami.

Indywidualne terminy zajęć – możliwe są zmiany w razie potrzeby.

Zrozumienie zdrowia psa:

Medycyna behawioralna to fundament kursu – nie zapominaj, że zachowania mogą wynikać z problemów zdrowotnych.

W razie potrzeby zalecamy wizytę u weterynarza lub fizjoterapeuty psiego, szczególnie jeśli ból fizyczny może wpływać na zachowanie psa.

Dobrze dobrana dieta i odpowiedni sprzęt spacerowy mają ogromny wpływ na zachowanie psa.

Zaangażowanie rodziny:

Szkolenie behawioralne psów Ranczo Wszystko dla Zwierząt

Dzięki temu podejściu, kurs stanie się skutecznym narzędziem w pracy nad poprawą zachowań psa i w budowaniu mocnej więzi z właścicielem.

W ramach kursu behawioralnego, Twoj psiak nauczy się wielu cennych umiejętności, które poprawią jego zachowanie oraz wzmocnią więź z Tobą. Oto, czego możesz się spodziewać:

Odpoczynek w klatce – Nauczymy psa, jak odpoczywać w klatce na kocyku, co pozwoli na wprowadzenie elementów relaksacji i spokojnego odpoczynku, co jest ważne w procesie terapii behawioralnej.

Zabawa węchowa – Twój pies nauczy się używać swojego noska do bezpiecznej i angażującej zabawy węchowej, która stymuluje jego naturalne instynkty i pozwala na rozwój intelektualny.

Pokonywanie różnych nawierzchni – Pies będzie ćwiczył chodzenie po różnych rodzajach podłoża, co pozwoli mu wzmocnić pewność siebie i poprawić sprawność ruchową. Będzie pokonywał nierówności i zmieniające się warunki, co pomoże mu stać się bardziej odpornym na niepewność.

Śledzenie ręki jako targetu – Pies nauczy się podążać za Twoją ręką, co poprawi jego koncentrację i reakcje na Twoje gesty, co będzie szczególnie przydatne podczas nauki posłuszeństwa.

Budowanie zaufania – Twój psiak nauczy się ufać Ci w trudnych sytuacjach, co pomoże mu poczuć się bezpiecznie w różnych okolicznościach.

Reakcja na podstawowe komendy – Pies opanuje podstawowe komendy, które będą stanowić fundament do dalszej nauki. To pomoże w codziennym funkcjonowaniu i zwiększy kontrolę nad jego zachowaniem.

Dzięki temu podejściu, kurs stanie się skutecznym narzędziem w pracy nad poprawą zachowań psa i w budowaniu mocnej więzi z właścicielem.

W ramach kursu behawioralnego, Twoj psiak nauczy się wielu cennych umiejętności, które poprawią jego zachowanie oraz wzmocnią więź z Tobą. Oto, czego możesz się spodziewać:

  1. Zabawa węchowa – Twój pies nauczy się używać swojego noska do bezpiecznej i angażującej zabawy węchowej, która stymuluje jego naturalne instynkty i pozwala na rozwój intelektualny.
  2. Pokonywanie różnych nawierzchni – Pies będzie ćwiczył chodzenie po różnych rodzajach podłoża, co pozwoli mu wzmocnić pewność siebie i poprawić sprawność ruchową. Będzie pokonywał nierówności i zmieniające się warunki, co pomoże mu stać się bardziej odpornym na niepewność.
  3. Śledzenie ręki jako targetu – Pies nauczy się podążać za Twoją ręką, co poprawi jego koncentrację i reakcje na Twoje gesty, co będzie szczególnie przydatne podczas nauki posłuszeństwa.
  4. Budowanie zaufania – Twój psiak nauczy się ufać Ci w trudnych sytuacjach, co pomoże mu poczuć się bezpiecznie w różnych okolicznościach.
  5. Reakcja na podstawowe komendy – Pies opanuje podstawowe komendy, które będą stanowić fundament do dalszej nauki. To pomoże w codziennym funkcjonowaniu i zwiększy kontrolę nad jego zachowaniem.
  6. Odpoczynek w klatce – Nauczymy psa, jak odpoczywać w klatce na kocyku, co pozwoli na wprowadzenie elementów relaksacji i spokojnego odpoczynku, co jest ważne w procesie terapii behawioralnej.
Ośrodek-Szkolenia-Psów-Zabrze-Cennik-
Szkolenie behawioralne psów Ranczo Wszystko dla Zwierząt

Jaki szarpak dla psa wybrać? Poznaj rodzaje szarpaków

Zabawa jest dla psa równie ważnym elementem szczęśliwego dorastania i rozwoju, co dobry trening w szkole dla psów. Dlatego trenerzy i behawioryści znają wagę dobrej zabawy i potrafią osiągnąć nią niesamowite efekty w szkoleniu psa. Poza tym zabawa z psem jest potrzebna do zbudowania relacji z człowiekiem, pełnej zaufania, wsparcia i poczucia bezpieczeństwa.

Jaki szarpak dla psa wybrać?
Jaki szarpak wybrać dla psa?
Socjalizacja-szczeniaka-Zabrze-1
Czym kierować się przy wyborze przedszkola dla psów?

Czym kierować się przy wyborze przedszkola dla psów?

Nieprawidłowo przeprowadzony etap socjalizacji może skutkować pojawieniem się w późniejszym okresie życia czworonoga, sporych problemów wychowawczych. Dlatego też duże znaczenie ma wybór szkoły zajmującej się socjalizacją szczeniaków. Chodzi głównie o psie przedszkole.

  • Zapraszamy na Facebook oraz YouTube
  • Chcesz wiedzieć więcej ? Skontaktuj się z nami i umów się na zajęcia w naszym ranczo ?
  • ☎️ +48 537 009 109
Nasze opinie