Szkolenie behawioralne psów

Szkolenie behawioralne psów
Szkolenie behawioralne psów

Szkolenie behawioralne psów Ranczo Wszystko dla Zwierząt. Kurs behawioralny podobnie jak kurs z posłuszeństwa poprzedza indywidualna konsultacja, która pozwala trenerowi ostatecznie zakwalifikować psa do kursu oraz służy pierwszym zaleceniom dotyczącym wprowadzenia zmian, jeśli są konieczne (dieta, badania, konsultacja lekarska). Istnieje możliwość zaproponowania po wstępnej ocenie stanu psychicznego i fizycznego psa zajęć indywidualnych, zamiast całego, wiążącego pakietu, ze względu na prawdopodobieństwo wdrożenia leczenia lub innych zaleceń lekarskich, które mogą mocno wpłynąć na realizację założonego programu. 

Szkolenie behawioralne psów
Ranczo Wszystko dla Zwierząt

Kurs obejmuje 14 spotkań, a w zależności od postępów w szkoleniu zakłada możliwość zamienienia dwóch spotkań na tzw. grupy kontrolne w dokładnie wyselekcjonowanej grupie psów. Jest to czas tylko i wyłącznie na socjalizację, nie są wówczas wprowadzane żadne nowe zadania treningowe; pies po prostu przebywa z innymi psami i ludźmi na tym samym terenie. 
Jeśli pies wykazuje predyspozycje do uczestniczenia w zajęciach grupowych, grupy kontrolne mogą odbyć się w dowolnym momencie szkolenia. Zachowanie psa podczas grup może dać odpowiedź, czy pies może ewentualnie podjąć kurs grupowy z ofert Rancza, zakładający sześć spotkań.

Kurs behawioralny dla psów Ranczo Wszystko dla Zwierząt

Szkolenie behawioralne psów
Szkolenie behawioralne psów Ranczo Wszystko dla Zwierząt

Kurs behawioralny nie zakłada możliwości wykupienia dodatkowej wizyty domowej, ponieważ w programie kursant otrzymuje dwie wizyty (w kursie z posłuszeństwa jest to tylko jedna wizyta). Oczywiście proponujemy pole do modyfikacji i opcję zamiany jednej z dwóch wizyt domowych na: pracę w terenie, trening pielęgnacyjny, przygotowanie do wizyty u weterynarza lub groomera, spacer w lesie lub w mieście w zależności od zapotrzebowania. 

Jest to szkolenie bardzo mocno zindywidualizowane, program jest układany pod psa i jego właściciela i zakłada mniejsze tempo realizacji zadań przy większej ilości godzin z pracy indywidualnej (w kursie z posłuszeństwa jest to 7 spotkań indywidualnych, w kursie behawioralnym jest ich od 12 do 14).

Program szkolenia jest z założenia elastyczny i nie wymagamy od kursanta ścisłego trzymania się kolejności poszczególnych zajęć, spotkania mogą być między sobą pozamieniane.

Szkolenie behawioralne psów Ranczo Wszystko dla Zwierząt

Szkolenie behawioralne jest przeznaczone dla psów przejawiających zachowania agresywne, zachowania fiksacyjne i nadmierne, nieopanowane pobudzenie (ciągłe ujadanie, szczekanie, wycie).

Podczas konsultacji trener behawiorysta w sposób rzetelny informuje właścicieli o spodziewanym efekcie szkolenia bądź jego braku, o czym decyduje ocena zachowań psa. W takich sytuacjach zalecamy przede wszystkim wprowadzenie leczenia psychofarmakologicznego lub operację, jeśli zachowanie niepożądane wynika z deficytów fizycznych, bólu, braku swobody w poruszaniu się.

Nieprzewidywalne zachowania psa, problem z transportowaniem na miejsce szkolenia, nie dopuszczanie trenera do swojego terenu – mogą mieć wpływ na decyzję o rezygnacji trenera ze szkolenia lub propozycję podjęcia szkolenia w ramach pojedynczych treningów indywidualnych, płatnych za spotkanie.

Kursant otrzymuje od nas listę wszystkich wymaganych podczas zajęć akcesoriów i zaopatrzenia, informacje smsowe przypominające o spotkaniu, materiały po każdych zajęciach i możliwość telefonicznego kontaktu z trenerem po kursie, analizę nagrań, które bardzo wspomagają szkolenie oraz informację o czasie oczekiwania na termin spotkania. 

Ośrodek-Szkolenia-Psów-Zabrze-Cennik-
Szkolenie behawioralne psów Ranczo Wszystko dla Zwierząt

Jaki szarpak dla psa wybrać? Poznaj rodzaje szarpaków

Zabawa jest dla psa równie ważnym elementem szczęśliwego dorastania i rozwoju, co dobry trening w szkole dla psów. Dlatego trenerzy i behawioryści znają wagę dobrej zabawy i potrafią osiągnąć nią niesamowite efekty w szkoleniu psa. Poza tym zabawa z psem jest potrzebna do zbudowania relacji z człowiekiem, pełnej zaufania, wsparcia i poczucia bezpieczeństwa.

Jaki szarpak dla psa wybrać?
Jaki szarpak wybrać dla psa?
Socjalizacja-szczeniaka-Zabrze-1
Czym kierować się przy wyborze przedszkola dla psów?

Czym kierować się przy wyborze przedszkola dla psów?

Nieprawidłowo przeprowadzony etap socjalizacji może skutkować pojawieniem się w późniejszym okresie życia czworonoga, sporych problemów wychowawczych. Dlatego też duże znaczenie ma wybór szkoły zajmującej się socjalizacją szczeniaków. Chodzi głównie o psie przedszkole.

  • Zapraszamy na Facebook oraz YouTube
  • Chcesz wiedzieć więcej ? Skontaktuj się z nami i umów się na zajęcia w naszym ranczo ?
  • ☎️ +48 537 009 109
Nasze opinie