Zabawę czas zacząć Szkolenia psów Zabrze – Grzybowice

Aleksandra Bielecka

Zabawę czas zacząć Szkolenie psów Zabrze – Grzybowice

Zabawę czas zacząć Szkolenie psów Zabrze - Grzybowice

W jaki sposób bawicie się z psem? Wasz psiur woli figlować z innymi przedstawicielami swojego gatunku, czy też może wybiera Wasze towarzystwo i męczy przynoszeniem misia lub sznurka żeby mu go rzucać i się z nim przeciągać  ? A jak już rzucicie mu jakąś zabawkę to wraca z nią do Was i grzecznie oddaje, czy ucieka?

Zabawę czas zacząć Szkolenie psów Zabrze – Grzybowice

KILKA ISTOTNYCH WSKAZÓWEK DOT. PIESKIEJ ZABAWY:

  • Zdarzają się psy z wrodzonym aportem, czyli takie które od urodzenia podążają za rzuconym przedmiotem i przynoszą go do rąk człowieka. Są one rzadkością ( czasem tylko 1 pies w miocie ), ale są i przed zakupem czworonoga możemy się tego dowiedzieć. Zapytajmy hodowcę, czy w wieku 6 tyg szczeniaki miały wykonywane testy temperamentu ( w nich właśnie badany jest aport ).
  • Denerwuje Was, że psiak nie oddaje Wam chętnie piłeczki? Istnieje prosty i skuteczny sposób na rozwiązanie tego problemu. Ale najpierw troszkę teorii.
  • Psu nie opłaca się niczego oddawać komukolwiek za darmo  Dlatego wystarczy zrobić wymianę- piłka za piłkę, smakołyk za piłkę, patyk za piłkę, misiek za piłkę itd. Jeżeli mądraliński próbuje Was przechytrzyć i wziąć dwie piłki do pyska, to rzućcie mu trzecią!Nie zabierajcie psu niczego na siłę, bo będzie przed Wami uciekał. Zachęcajcie go, żeby do Was radośnie podbiegł, machajcie rękami ( najlepiej pełnymi niespodzianek!), odchodźcie do tyłu, kucajcie i pokazujcie, że macie jeszcze coś lepszego od niego i opłaca mu się to sprawdzić.
  • Przeciąganie się z psem (np.: sznurem ) powinniśmy kontrolować, a raczej czas jego trwania, żeby niepotrzebnie nie nakręcać i nie pobudzać naszego pupila. I nie mam tu na myśli, że zabawa w przeciąganie wyzwala jego agresję, a warczenie jest zakazane. Przeciąganie pozwala na wyżycie się, odreagowanie, zredukowanie napięcia po wysiłku/stresie ( psy schodzące z toru do Agility ), ale dłuższe niż ok. 7 min ponownie je nakręca. Jest to również ćwiczenie pomocne do nauki komendy daj/puść, w której chcemy nauczyć psa oddania przedmiotu, który już trzyma w psyku ( nie mylić z komendą fe/fuj, w której ma nie brać czegoś w zęby ).

Zabawę czas zacząć Szkolenia psów Zabrze – Grzybowice

Najlepsze szkolenia psów w Zabrzu, Gliwicach, Bytomiu,Rudzie Śląskiej,Tarnowskich Górach  
Author:
Aleksanra Bielecka- trener psów, groomer, przewodnik psa ratowniczego w Sekcji Psów Ratowniczych WOPR Katowice, studentka Hodowli i Ochrony Zwierząt Towarzyszących i Dzikich w SGGW w Warszawie, to na tyle z tych dumnych tytułów. Już mniej oficjalnie… Jestem po prostu przyjacielem zwierząt, w żadnym razie ich treserem.