Psie Przedszkole Zabrze Grzybowice/Rybnik

Psie Przedszkole Zabrze Grzybowice/Rybnik
Psie Przedszkole Zabrze Grzybowice/Rybnik

Czy chcesz psa, który będzie przyjazny zarówno dla ludzi, jak i innych psów?  Ale to, jak zatroszczysz się o swojego psa – a w szczególności o socjalizację – odegra dużą rolę w tym, jak będzie reagował na ludzi i inne psiaki, zwłaszcza jeśli adoptowałeś szczeniaka .

W rozwoju szczeniaka jest krótki okres, od bardzo wczesnego okresu szczenięcia do trzeciego lub czwartego miesiąca życia, kiedy ich doświadczenia mają duży wpływ na całe podejście do życia.

Jeśli zapewnisz mu wiele pozytywnych spotkań z innymi psami, wszelkiego rodzaju ludźmi i nowymi sytuacjami w tym okresie rozwojowym, znacznie bardziej prawdopodobne jest, że wyrośnie na pewnego siebie, zrelaksowanego i przyjaznego psa.

Trenerzy nazywają ten proces socjalizacją i jest to jedna z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić dla dobrego wychowania swojego szczeniaka do końca życia.

Psie Przedszkole Zabrze Grzybowice
Socjalizacja szczeniaka Psie Przedszkole Zabrze Grzybowice/Rybnik

Socjalizacja szczeniaka

Często mówicie nam, że:? brakuje brakuje Wam okazji i czasu na luźne rozmowy, ? na dyskusje o bieżących problemach, ? na zadawanie pytań, których przy szczeniaku rodzi się codziennie więcej i więcej…

Postanowiliśmy więc zorganizować czas na spotkania poza treningiem, nie tylko dla klientów Rancza, ale także dla wszystkich, którzy jeszcze nie są zainteresowani szkoleniem – a chcą po prostu porozmawiać. ???.

Rozmawiamy, pytamy, wymieniamy się doświadczeniami. Możecie wziąć psiaka – pokażemy Wam, jak bawić się ze szczeniakiem, pokażemy nasze zabawki węchowe i interaktywne, albo przyjechać bez szczeniaka i swobodnie, bez stresu pogadać o tym, co Was interesuje.

Naszym celem jest stworzenie fajnej społeczności szczeniakowych opiekunów, którzy będą ze sobą w kontakcie, będą się wspierać i regularnie spotykać ❤Klub Hepi PapiKażda sobota (od 9 stycznia) 14:30 – 16:00Koszt spotkania: 30 zł

Obowiązują zapisy.

Psie Przedszkole Zabrze Grzybowice/Rybnik

Znaszych trenerskich obserwacji wynika, iż wielu właścicieli odpuszcza i w pewnym stopniu lekceważy proces wczesnej socjalizacji swojego szczeniaka. Dwu-, trzy-, cztero- a nawet pięciomiesięczne szczenięta wydają się być super przyjazne i towarzyskie. Zbyt często więc ludzie nie widzą sensu w socjalizacji najwyraźniej, w ich mniemaniu, już doskonale zsocjalizowanego szczenięcia. Nic bardziej mylnego !

Niestety efekty takiej niewystarczającej wczesnej socjalizacji ujawniają się dopiero w późniejszym okresie życia czworonoga. Rozwój psa następuje w swoim naturalnym rytmie, a lęki i fobie rozwijają się najczęściej dopiero w okresie pięciu-ośmiu miesięcy.

Właśnie wtedy właściciele uświadamiają sobie, że ich dorastający pies ma problem, a krytyczny okres socjalizacji dla tego psa jest już historią – przepadł bezpowrotnie.
Właściciele szczeniaczków – nie czekajcie więc na ten moment, kiedy problem się pojawi. Zapobiegajcie temu poprzez prawidłowy proces socjalizacji Waszego psiego maluszka.

Psie Przedszkole Zabrze Grzybowice/Rybnik
Psie Przedszkole Zabrze Grzybowice/Rybnik socjalizacja szczeniaka

Psie Przedszkole Zabrze Grzybowice/Rybnik

Socjalizacja szczeniaka

  • zapewniamy ogrzewaną salę treningową
  • oferujemy innowacyjny sposób prowadzenia zajęć, oparty na grach i zabawach – nauka poprzez zabawę, to najlepszy sposób edukacji szczeniaka
  • pracujemy na profesjonalnym sprzęcie treningowym, odpowiednio dobranym dla najmłodszych czworonogów
  • dbamy o komfort i bezpieczeństwo kursantów
  • Podczas treningu w psim przedszkolu Twój pies nauczy się skupiać uwagę na Tobie i rozpoznawać Cię w otoczeniu. Dzięki szkoleniu z wykorzystaniem takich elementów jak tor przeszkód z trampolinami, piłkami, równoważniami, slalomami, tunelami oraz poduchami sensorycznymi pies pracuje nad świadomością własnego działa.  Warunkiem uczestnictwa w pism przedszkolu jest brak agresji.

Psie Przedszkole Zabrze Grzybowice/Rybnik

Ranczo Wszystko dla Zwierząt

Socjalizacja szczeniaka – co to takiego?

Socjalizacja szczeniaka to proces, w wyniku którego zwierzę lepiej radzi sobie w grupie z ludźmi lub z innymi psami, a także potrafi nawiązać z nimi poprawne relacji. Prawidłowo przeprowadzony proces socjalizacji szczeniaka sprawia, że pies potrafi radzić sobie ze stresem, wyrasta na pewne siebie zwierzę i … jest po prostu szczęśliwy!

Wyróżnia się dwa etapy socjalizacji: pierwotną, która trwa przeciętnie od 3 do 7 tygodnia życia szczenięcia, a także wtórną, która związana jest z budowaniem relacji z innymi zwierzętami oraz ludźmi.

Ten etap z reguły rozpoczyna się w momencie rozstania szczeniaka z matką i poznania nowego domu, a kończy około 12 tygodnia życia psiaka. To właśnie te kilka tygodni jest najlepszym okresem, by podjąć odpowiednie działania i skupić się na wychowaniu swojego małego pupila.

Psie przedszkole Zabrze
Psie Przedszkole Zabrze Grzybowice/Rybnik socjalizacja szczeniaka

Skontaktuj się z nami w wiadomości prywatnej lub telefonicznie i zapisz swojego szczeniaka już dzisiaj ?

  • Zapraszamy na Facebook oraz YouTube
  • Chcesz wiedzieć więcej ? Skontaktuj się z nami i umów się na zajęcia w naszym ranczo ?
  • ☎️ +48 537 009 109
Nasze opinie
Szymon “Kleo”
Szymon “Kleo”
2022-02-25
Przekochani ludzie, luźna i przyjazna atmosfera, podejście bardzo wyrozumiałe i delikatne. Polecam 🙂
Angelika Antoniak
Angelika Antoniak
2021-10-24
Przed naszym szkoleniem mogłam tylko pomarzyć o nieruchomo siedzącej Kropie (pragnę zauważyć, że dyplom jest o nią oparty, a obok nie ma żadnego innego człowieka; po prostu siedzi i patrzy - dla mnie niesamowite!). Trenerzy na wielki plus, odpowiadający na pytania, trudne zachowania omawiali krok po kroku, kontakt łatwy i dostępny. Uczestniczyłyśmy w szkoleniu behawioralnym, które było dostosowane pod moje nieregularne godziny pracy, skupione na problemach psa a i końcowe spotkania w grupie również bardzo fajne, każdy otrzymywał uwagę i pomoc w wykonaniu ćwiczeń. Nauczyłam się lepiej rozumieć mojego psa, widzę ogromną poprawę w zachowaniu np. w chodzeniu na smyczy i za niedługo planuje powrót na kolejne zajęcia ale tym razem niezwiązane z zachowaniem. : )
Dario
Dario
2021-07-21
Gorąco polecam