Wizyta domowa Ranczo Wszystko dla Zwierząt

Wizyta domowa Ranczo Wszystko dla Zwierząt
Wizyta domowa Ranczo Wszystko dla Zwierząt

Wizyta domowa Ranczo Wszystko dla Zwierząt nie stanowi pierwszej konsultacji i nie ma możliwości zamienienia wizyty właścicieli i psa  w ośrodku na wizytę trenera w domu.
Dopiero po pierwszej konsultacji istnieje możliwość wykupienia wizyty domowej z naszej oferty, jest to także opcja dla naszych stałych kursantów, którzy chcą taką wizytę dokupić jako dodatek do szkolenia.

Wizyta domowa stanowi wnikliwą obserwację dla trenera pod kątem naturalnego środowiska, w którym na co dzień żyje pies i jego opiekunowie. Daje obraz emocji psa począwszy od przywitania, poprzez aranżację życiowej przestrzeni psa, sposoby izolowania psa przed dziećmi lub gośćmi, przestrzeń odpoczynku i aktywności psa, obserwację zachowań psa pod kątem stróżowania, bronienia zasobów, reakcji na odgłosy w domu i z zewnątrz, aż po ocenę sposobu wydawania karmy i jej jakości oraz przestrzeni poza domem, przestrzeni spacerowej i zachowań w tej przestrzeni: znaczenie terenu, komunikacja zapachowa, reakcja na inne zwierzęta i ludzi.

Wizyta domowa Ranczo Wszystko dla Zwierząt

Wizyta domowa Ranczo Wszystko dla Zwierząt
Wizyta domowa Ranczo Wszystko dla Zwierząt

Wizyty domowe nie mają stałego schematu i mają na celu zainicjowanie pewnych praktycznych zmian np. organizację miejsca w domu na klatkę lub bramkę, zmianę miejsca wypoczynku, zmianę miejsca karmienia, jakość spacerów, która znacznie ułatwi właścicielowi wyprowadzanie psa: jak wyciszyć, jak socjalizować, jak i kiedy trenować podczas wyjścia, jak radzić sobie z mijaniem psów – są to bardzo podstawowe informacje, które w dalszym przebiegu kursu podczas zajęć na dworze lub podczas grup są rozbudowywane i udoskonalane. Ocena otoczenia w świadomości kursanta musi być postrzegana jako obraz warunków i bodźców, które mogą wpływać na niepożądane zachowania psa – pobudzenie, niepokój, strach, wycofanie, poczucie zagrożenia. Bardzo często zmiana drobnych aspektów może w znaczny sposób i bardzo szybko wpłynąć pozytywnie na psa.

Wizyta domowa Ranczo Wszystko dla Zwierząt

W przypadku kursu behawioralnego, przewidywane dwie wizyty domowe powinny odbywać się na początku i pod koniec kursu, aby praktycznie ocenić zmiany, które pies wypracował z właścicielem.
Istnieje możliwość przygotowania materiałów po wizycie domowej wykupionej poza szkoleniem.

Podczas wizyty domowej zalecamy obecność wszystkich członków rodziny lub osób mieszkających w domu, ponieważ istotne dla nas informacje kryją się w relacjach z każdą osobą mającą na co dzień kontakt z psem. Ważne jest także, aby każda osoba poznała zalecenia trenera dotyczące wprowadzania zmian, bo często są związane właśnie z ludźmi i ich zachowaniem.

Kursant otrzymuje od nas listę wszystkich wymaganych podczas zajęć akcesoriów i zaopatrzenia, informacje smsowe przypominające o spotkaniu, materiały po każdych zajęciach i możliwość telefonicznego kontaktu z trenerem po kursie, analizę nagrań, które bardzo wspomagają szkolenie oraz informację o czasie oczekiwania na termin spotkania.

Wizyta domowa Ranczo Wszystko dla Zwierząt
Wizyta domowa Ranczo Wszystko dla Zwierząt

Nasze opinie
Angelika Antoniak
Angelika Antoniak
2021-10-24
Przed naszym szkoleniem mogłam tylko pomarzyć o nieruchomo siedzącej Kropie (pragnę zauważyć, że dyplom jest o nią oparty, a obok nie ma żadnego innego człowieka; po prostu siedzi i patrzy - dla mnie niesamowite!). Trenerzy na wielki plus, odpowiadający na pytania, trudne zachowania omawiali krok po kroku, kontakt łatwy i dostępny. Uczestniczyłyśmy w szkoleniu behawioralnym, które było dostosowane pod moje nieregularne godziny pracy, skupione na problemach psa a i końcowe spotkania w grupie również bardzo fajne, każdy otrzymywał uwagę i pomoc w wykonaniu ćwiczeń. Nauczyłam się lepiej rozumieć mojego psa, widzę ogromną poprawę w zachowaniu np. w chodzeniu na smyczy i za niedługo planuje powrót na kolejne zajęcia ale tym razem niezwiązane z zachowaniem. : )
Dario
Dario
2021-07-21
Gorąco polecam
Kasia Chlopecka
Kasia Chlopecka
2021-07-05
Najlepsza szkoła dla psów na świecie☺☺ śmiało można tam oddać swojego pieska na szkolenie. Techniki opierają się na pozytywnych wzmocnieniach, nie ma karania pieska ani żadnych innych okropnych metod. Mój piesek za szczeniaczka tam chodził. Jest to najcudowniejszy najposluszniejszy i najszczęśliwszy obecnie piesek na świecie, za co jestem niewiarygodnie wdzięczna 😍😍😍 dziękuję z całego serca 😃😃
Marcin Szczygieł
Marcin Szczygieł
2021-05-16
Super miejsce!!
Tatiana Zawadzka
Tatiana Zawadzka
2021-04-06
Rewelacyjne miejsce i ludzie 🙂
Ewa Botulinska
Ewa Botulinska
2021-01-28
Fajni ludzie, a nasz pupil pod ich okiem powoli zaczyna edukację :-)