Jakie rasy psów najmniej szczekają?

Jakie rasy psów najmniej szczekają?

Czy wiesz, jakie rasy psów najmniej szczekają?

A może… wcale nie szczekają?

Jakie rasy psów najmniej szczekają?Tym pytaniem rozpoczynamy nowy cykl postów, w których będziemy Wam prezentować najciekawsze rasy psów, które wyróżniają się czymś szczególnym ?

Dzisiaj przygotowaliśmy coś dla miłośników ciszy i spokoju, czyli 5 ras psów, które naszym zdaniem najmniej szczekają. Ciekawi jesteśmy, czy zgadzacie się z nami!

1️⃣ Basenji – jedna z najcichszych psich ras, wydająca dźwięki przypominające raczej jodłowanie, a nie szczekanie. Ten niezwykle inteligentny, wesoły piesek z pewnością skradnie Twoje serce – jest bardzo przywiązany do rodziny, a przy tym niezależny i uparty. ?

2️⃣ Rottweiler – wierny i posłuszny psi towarzysz, który szczeka tylko wtedy, kiedy uzna to za konieczność. Każdego intruza zatrzyma srogim warczeniem. Rottweilery to psy, które pomimo swej dużej postury, staną się prawdziwymi stróżami Twojej rodziny i… dzieci, do których mogą się mocno przywiązać. ?

Jakie rasy psów najmniej szczekają?

3️⃣ Alaskan malamute – ten wyjątkowo ufny i łagodny futrzak ma silną potrzebę polowania, ale z pewnością nie usłyszysz, jak szczeka. Dźwięk, który z siebie wydaje, bardziej przypomina wycie. Wyje, gdy jest smutny i wtedy, gdy się cieszy. ?

4️⃣ Thai ridgeback – poznasz go po charakterystycznej prędze, z odwrotnie układającą się sierścią. Pieski te są nieustraszone i niezależne, wymagają socjalizacji już od małego szczeniaczka, przez całe życie. Ridgebacki szczekają krótko i wyłącznie wtedy, kiedy chcą na coś zwrócić naszą uwagę. ?

5️⃣ Whippet – przyjacielski piesek, który oczaruje Cię swoją elegancją i łagodnością. Whippety, jak przystało na charty, potrzebują przestrzeni do wyładowania swojej energii na długim, wyczerpującym spacerze. Nie hałasują bez powodu, a jeśli usłyszysz ich szczekanie, z pewnością zauważysz, że nie dzieje się to bez powodu. ?   A jak to jest z Waszymi psiakami i z ich szczekaniem? ?  

Zapraszamy na Facebook oraz YouTube

Photo of author

Jestem trenerem psów, zoopsychologiem oraz właścicielem Ranczo, które prowadzę od 2013 r. To właśnie ze mną umówisz się na konsultację behawioralną poprzedzającą szkolenie oraz na treningi indywidualne wprowadzające do grupowej pracy z psami.

Nasze opinie
Szymon “Kleo”
Szymon “Kleo”
2022-02-25
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Przekochani ludzie, luźna i przyjazna atmosfera, podejście bardzo wyrozumiałe i delikatne. Polecam 🙂
Angelika Antoniak
Angelika Antoniak
2021-10-24
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Przed naszym szkoleniem mogłam tylko pomarzyć o nieruchomo siedzącej Kropie (pragnę zauważyć, że dyplom jest o nią oparty, a obok nie ma żadnego innego człowieka; po prostu siedzi i patrzy - dla mnie niesamowite!). Trenerzy na wielki plus, odpowiadający na pytania, trudne zachowania omawiali krok po kroku, kontakt łatwy i dostępny. Uczestniczyłyśmy w szkoleniu behawioralnym, które było dostosowane pod moje nieregularne godziny pracy, skupione na problemach psa a i końcowe spotkania w grupie również bardzo fajne, każdy otrzymywał uwagę i pomoc w wykonaniu ćwiczeń. Nauczyłam się lepiej rozumieć mojego psa, widzę ogromną poprawę w zachowaniu np. w chodzeniu na smyczy i za niedługo planuje powrót na kolejne zajęcia ale tym razem niezwiązane z zachowaniem. : )
Dario
Dario
2021-07-21
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Gorąco polecam