Jak funkcjonuje psie przedszkole?

Jak funkcjonuje psie przedszkole?Na wielu forach internetowych dotyczących wychowywania pupili pojawia się to pytanie .Internauci często rozważają, czy warto skorzystać z tego rozwiązania i zacząć uczęszczać z psem na organizowane w tej placówce zajęcia dla czworonogów.

W ostatnich latach nastąpiły rewolucyjne zmiany w dziedzinie edukacji i wychowania psów. W wielu miastach powstały szkoły, ośrodki szkoleniowe, a także się przedszkola dla psów. Edukację czworonoga warto zacząć w tej ostatniej placówce. Psie przedszkole to miejsce, do którego można udać się z ze swoim czworonogiem, wkraczającym dopiero w proces socjalizacji. Jest to niezwykle ważny okres w edukacji i wychowaniu czworonoga.

Wiedza wykwalifikowanych fachowców, zatrudnionych w psim przedszkolu, może uzmysłowić niektórym właścicielom psów, jakie błędy popełniają już na wstępnym etapie szkolenia i wychowania swoich czworonogów. Psie przedszkole Gliwice przeznaczone jest głównie dla szczeniąt. Zajęcia odbywają się w formie zabawy, połączonej z nauką i kontaktem z innymi czworonogami. Dzięki temu młody pies odkrywa otaczający go świat.

Jak funkcjonuje psie przedszkole?
Jak funkcjonuje psie przedszkole?

Jak funkcjonuje psie przedszkole? -czym wyróżnia się ta placówka?

Zajęcia organizowane w psim przedszkolu, odbywają się w kontrolowanych warunkach, a opiekę nad czworonogami sprawuje wyszkolony specjalista. W miejscu tym można przygotować szczeniaka do dalszego etapu szkolenia, na którym pozna skomplikowane komendy i nauczy się różnych sztuczek. Psie przedszkole pełni istotną funkcję w procesie rozwoju psychicznego czworonoga.

Zdaniem ekspertów, to ważne miejsce ma ogromny wpływ na prawidłowe rozumienie świata przez czworonoga. Po odbyciu wymaganej liczby zajęć staje się on pewny siebie, nie posiada lęków i zachowań agresywnych, szczególnie w sytuacjach stresogennych. Kontakt z innymi psami, który odbywa się w takim ośrodku, jak przedszkole dla psów , już na etapie wieku szczenięcego, pozwala pupilowi łatwiej przystosować się do życia w mieście i obcowania z innymi zwierzętami.

Jak funkcjonuje psie przedszkole?
Jak funkcjonuje psie przedszkole?


Przedszkole dla psów – nauka przez zabawę

Nowoczesne psie przedszkole to miejsce, w którym odbywają się ćwiczenia i zabawy dla bardzo młodych psów, a także trening podstawowych komend i zasad posłuszeństwa. Praca z behawiorystą pomaga rozwiązywać problemy, które pojawiają się już na etapie socjalizacji danego szczeniaka. Prowadzone przez nas przedszkole dla psów , dysponuje ogrzewaną salą treningową, w której wdrażamy innowacyjne metody prowadzenia zajęć, oparte na grach i zabawach.

W ramach organizowanych ćwiczeń szczeniak uczy się skupiać uwagę na właścicielu i rozpoznawać go w otoczeniu. Do zabawy wykorzystujemy profesjonalny sprzęt treningowy, odpowiednio dobrany do możliwości najmłodszych czworonogów. Psie Przedszkole to miejsce, które powinni odwiedzić właściciele szczeniaków, jeśli zależy im na prawidłowym procesie socjalizacji ich pupila. Zajęcia odbywają się w różnych terminach, dzięki czemu właściciel czworonoga może uczęszczać na nie bez potrzeby ograniczania swojej aktywności zawodowej czy życia rodzinnego.

Psie przedszkole jest pierwszą placówką, do której może uczęszczać szczeniak na etapie jego socjalizacji. To miejsce, w którym nauka odbywa się poprzez zabawę w kontrolowanych warunkach. 

  • Zapraszamy na Facebook oraz YouTube
  • Chcesz wiedzieć więcej ? Skontaktuj się z nami i umów się na zajęcia w naszym ranczo ?
  • ☎️ +48 537 009 109
Photo of author

Jestem trenerem psów, zoopsychologiem oraz właścicielem Ranczo, które prowadzę od 2013 r. To właśnie ze mną umówisz się na konsultację behawioralną poprzedzającą szkolenie oraz na treningi indywidualne wprowadzające do grupowej pracy z psami.

Nasze opinie
Angelika Antoniak
Angelika Antoniak
2021-10-24
Przed naszym szkoleniem mogłam tylko pomarzyć o nieruchomo siedzącej Kropie (pragnę zauważyć, że dyplom jest o nią oparty, a obok nie ma żadnego innego człowieka; po prostu siedzi i patrzy - dla mnie niesamowite!). Trenerzy na wielki plus, odpowiadający na pytania, trudne zachowania omawiali krok po kroku, kontakt łatwy i dostępny. Uczestniczyłyśmy w szkoleniu behawioralnym, które było dostosowane pod moje nieregularne godziny pracy, skupione na problemach psa a i końcowe spotkania w grupie również bardzo fajne, każdy otrzymywał uwagę i pomoc w wykonaniu ćwiczeń. Nauczyłam się lepiej rozumieć mojego psa, widzę ogromną poprawę w zachowaniu np. w chodzeniu na smyczy i za niedługo planuje powrót na kolejne zajęcia ale tym razem niezwiązane z zachowaniem. : )
Dario
Dario
2021-07-21
Gorąco polecam
Kasia Chlopecka
Kasia Chlopecka
2021-07-05
Najlepsza szkoła dla psów na świecie☺☺ śmiało można tam oddać swojego pieska na szkolenie. Techniki opierają się na pozytywnych wzmocnieniach, nie ma karania pieska ani żadnych innych okropnych metod. Mój piesek za szczeniaczka tam chodził. Jest to najcudowniejszy najposluszniejszy i najszczęśliwszy obecnie piesek na świecie, za co jestem niewiarygodnie wdzięczna 😍😍😍 dziękuję z całego serca 😃😃
Marcin Szczygieł
Marcin Szczygieł
2021-05-16
Super miejsce!!
Tatiana Zawadzka
Tatiana Zawadzka
2021-04-06
Rewelacyjne miejsce i ludzie 🙂
Ewa Botulinska
Ewa Botulinska
2021-01-28
Fajni ludzie, a nasz pupil pod ich okiem powoli zaczyna edukację :-)