Jakie komendy powinien znać szczeniak?

Osoby planujące przygarnięcie pod swój dach nowego członka rodziny, zastanawiają się, jakie komendy powinien znać szczeniak? Okazuje się, że bardzo młodego psa, można nauczyć kilku ważnych poleceń, ułatwiających współpracę na płaszczyźnie człowiek – pupil.

Uczenie szczeniaka trudnych poleceń może zająć sporo czasu, dlatego też warto rozpocząć szkolenie psa od kilku najważniejszych komend, których z łatwością może nauczyć się nawet pupili w bardzo młodym wieku. Pierwszą z nich jest komenda do mnie. To przywołanie, od którego warto rozpocząć trening ze szczeniakiem. Doskonałym miejscem do tego celu może być psie przedszkole.

Nawet bardzo młody pupil powinien opanować to polecenie i reagować na przywołanie właściciela. Ułatwieniem może być naturalne zachowanie szczeniaków, które wykazują potrzebę podążania za człowiekiem. Warto wykorzystać to w czasie codziennego treningu i rozpocząć naukę jak najwcześniej. Podążanie za człowiekiem, czyli reagowanie na sygnał neutralny, pomaga w takim procesie, jak socjalizacja szczeniaka. Dzięki temu można nauczyć psa prawidłowego reagowania na przywołanie, gdy usłyszy on cmoknięcie, komendę słowną lub też własne imię.

Jakie komendy powinien znać szczeniak
Jakie komendy powinien znać szczeniak?


Jakie komendy powinien znać szczeniak?
od czego rozpocząć trening posłuszeństwa?

Praca z młodym pupilem, której celem jest socjalizacja szczeniaka, powinna obejmować także polecenie na miejsce. Jest ono bardzo przydatne, szczególnie w zaciszu domowym. Dzięki niemu można wyeliminować uciążliwe zachowanie szczeniaka, jak i dorosłego psa, polegające na skakaniu na odwiedzających dom gości, żebraniu przy stole czy też interesowaniu się różnego rodzaju przedmiotami, w tym pozostawionymi na podłodze zakupami.

Socjalizacja szczeniaka

Nauka komendy psa na miejsce zapewnia większą kontrolę nad zachowaniem bardzo młodego psa. Nauczenie pupila w wieku szczenięcym komendy na miejsce odbywać się pod okiem behawiorysty, zatrudnionego w takiej placówce, jak przedszkole dla psów Gliwice Dzięki temu komenda ta utrwali się w psychice zwierzęcia jako pozytywne skojarzenie. Warto pamiętać, że nauka komend u szczeniaka, związanych z posłuszeństwem, jest długim procesem, dlatego też trening warto rozpocząć jak najwcześniej.

Komenda Zostaw dla czego jest tak ważna ?

W trakcie wychodzenia na spacery lub też przebywania w domu, szczeniak powinien reagować na wyraźne polecenie właściciela, które wyznacza psu pewne granice i uczy go dyscypliny. Chodzi tutaj o komendę ZOSTAW. Pies powinien zrozumieć, iż właściciel wypowiadający to słowo, zabrania mu wykonywania pewnych czynności. Nauka komendy rezygnacji u szczeniaka, przeprowadzona w takim miejscu, jak psie przedszkole Gliwice, jest bardzo przydatna w przypadku, gdy zwierzak podgryza ręce, kostki lub znalezione przedmioty, ma tendencję do ciągnięcia nogawek spodni czy też zabierania różnego rodzaju przedmiotów.

To także bardzo przydatne polecenie w czasie poruszania się na otwartej przestrzeni, gdy pies często podbiega do interesujących go przedmiotów, niekoniecznie bezpiecznych dla jego zdrowia i życia. Komenda na odpuszczanie wprowadza zasady, w ramach których pies funkcjonuje jako nowy członek rodziny. To element procesu, którym jest socjalizacja szczeniaka, ucząca go dyscypliny oraz prawidłowego i szybkiego reagowania na słowa wypowiadane przez właściciela.

Nauka komend u szczeniaka może być procesem czasochłonnym i wymagającym sporej dozy cierpliwości. Warto rozpocząć szkolenie w psim przedszkolu. Zatrudnieni w tej placówce specjaliści pomogą właścicielowi osiągnąć doskonałe rezultaty w pracy ze swoim pupilem.

  • Zapraszamy na Facebook oraz YouTube
  • Chcesz wiedzieć więcej ? Skontaktuj się z nami i umów się na zajęcia w naszym ranczo ?
  • ☎️ +48 537 009 109
Photo of author

Jestem trenerem psów, zoopsychologiem oraz właścicielem Ranczo, które prowadzę od 2013 r. To właśnie ze mną umówisz się na konsultację behawioralną poprzedzającą szkolenie oraz na treningi indywidualne wprowadzające do grupowej pracy z psami.

Nasze opinie
Szymon “Kleo”
Szymon “Kleo”
2022-02-25
Przekochani ludzie, luźna i przyjazna atmosfera, podejście bardzo wyrozumiałe i delikatne. Polecam 🙂
Angelika Antoniak
Angelika Antoniak
2021-10-24
Przed naszym szkoleniem mogłam tylko pomarzyć o nieruchomo siedzącej Kropie (pragnę zauważyć, że dyplom jest o nią oparty, a obok nie ma żadnego innego człowieka; po prostu siedzi i patrzy - dla mnie niesamowite!). Trenerzy na wielki plus, odpowiadający na pytania, trudne zachowania omawiali krok po kroku, kontakt łatwy i dostępny. Uczestniczyłyśmy w szkoleniu behawioralnym, które było dostosowane pod moje nieregularne godziny pracy, skupione na problemach psa a i końcowe spotkania w grupie również bardzo fajne, każdy otrzymywał uwagę i pomoc w wykonaniu ćwiczeń. Nauczyłam się lepiej rozumieć mojego psa, widzę ogromną poprawę w zachowaniu np. w chodzeniu na smyczy i za niedługo planuje powrót na kolejne zajęcia ale tym razem niezwiązane z zachowaniem. : )
Dario
Dario
2021-07-21
Gorąco polecam