Kliker dla psa szkolenia psów Zabrze – Grzybowice

Kliker dla psa szkolenia psów Zabrze – Grzybowice

Kliker- co to takiego?

Kliker dla psa To takie małe pudełeczko pomocne w nauce komend/zachowań/sztuczek, które wydaje dźwięk kliknięcia, po którym pies za każdym razem otrzymuje smakołyk.

Szkolenia psów dlaczego warto  używać klikera ?

za każdym razem brzmi tak samo i u003ca referrerpolicy=u0022originu0022 href=u0022https://ranczodlazwierzat.pl/nagroda-dla-psa-szkolenia/u0022u003ezapowiada nagrodęu003c/au003eu003cbru003e– kształtujemy nim nowe zachowania, uczymy kreatywności naszego psiakau003cbru003e– szybko zmęczymy psa myśleniem i zastanawianiem się, o co nam chodzi i co my od niego chcemy u003cbru003e– bez żadnego przymusu możemy naprowadzać psa do pomysłowych zadań, często składających się z łańcuchów zachowań ( wiele etapów/zadań, które łączymy w całość )

Kliker dla psa szkolenia psów Zabrze – Grzybowice

Czym kliker nie jest?

nagrodą
– formą zwrócenia uwagi psa na nas
Nauka siadu za pomocą klikera:
Stajemy przodem do psa, w jednej ręce trzymamy smakołyki, w drugiej kliker.Od nosa psa naprowadzamy go ręką ze smaczkami w kierunku zadu i klikamy każdy ruch świadczący o tym, że pies usiądzie:
– podnosi głowę do góry- klik i smakołyk
– obniża zad- klik smakołyk
– dotyka zadem podłoża- klik smakołyk
– siedzi sekundę- k/s
– siedzi 3 s-k/s
– siedzi sekundę- k/s
– siedzi 5s-k/s
– siada prawie za każdym razem: ruch ręką naprowadzający staramy się jak najbardziej zminimializować, a zachowanie nazwać komendą, którą początkowo wypowiadamy w trakcie trwania zachowania/ w trakcie siadania

Ważne!!!


1. Po każdym kliknięciu zawsze dajemy smakołyk psu, nawet po tym przypadkowym.
2. Nie chwalimy psa głosem.
3. To jak zabawa w ciepło-zimno, dajemy wskazówki psu, nagradzamy każdy jego ruch, który przybliża go do wykonania zadania i ignorujemy ten, który go od niego oddala.
4. Ćwiczymy w krótkich sesjach ( 1-3min/ 1-5min)
5. Zawsze kończymy sukcesem psa.
6. Cisza na planie! Trenujemy Szkolenie psów Bytom w skupieniu, w ciszy, w domu i przy wyłączonym telewizorze

Zapraszamy na Facebook oraz Youtube

Photo of author

Jestem trenerem psów, zoopsychologiem oraz właścicielem Ranczo, które prowadzę od 2013 r. To właśnie ze mną umówisz się na konsultację behawioralną poprzedzającą szkolenie oraz na treningi indywidualne wprowadzające do grupowej pracy z psami.

Nasze opinie
Angelika Antoniak
Angelika Antoniak
2021-10-24
Przed naszym szkoleniem mogłam tylko pomarzyć o nieruchomo siedzącej Kropie (pragnę zauważyć, że dyplom jest o nią oparty, a obok nie ma żadnego innego człowieka; po prostu siedzi i patrzy - dla mnie niesamowite!). Trenerzy na wielki plus, odpowiadający na pytania, trudne zachowania omawiali krok po kroku, kontakt łatwy i dostępny. Uczestniczyłyśmy w szkoleniu behawioralnym, które było dostosowane pod moje nieregularne godziny pracy, skupione na problemach psa a i końcowe spotkania w grupie również bardzo fajne, każdy otrzymywał uwagę i pomoc w wykonaniu ćwiczeń. Nauczyłam się lepiej rozumieć mojego psa, widzę ogromną poprawę w zachowaniu np. w chodzeniu na smyczy i za niedługo planuje powrót na kolejne zajęcia ale tym razem niezwiązane z zachowaniem. : )
Dario
Dario
2021-07-21
Gorąco polecam
Kasia Chlopecka
Kasia Chlopecka
2021-07-05
Najlepsza szkoła dla psów na świecie☺☺ śmiało można tam oddać swojego pieska na szkolenie. Techniki opierają się na pozytywnych wzmocnieniach, nie ma karania pieska ani żadnych innych okropnych metod. Mój piesek za szczeniaczka tam chodził. Jest to najcudowniejszy najposluszniejszy i najszczęśliwszy obecnie piesek na świecie, za co jestem niewiarygodnie wdzięczna 😍😍😍 dziękuję z całego serca 😃😃
Marcin Szczygieł
Marcin Szczygieł
2021-05-16
Super miejsce!!
Tatiana Zawadzka
Tatiana Zawadzka
2021-04-06
Rewelacyjne miejsce i ludzie 🙂
Ewa Botulinska
Ewa Botulinska
2021-01-28
Fajni ludzie, a nasz pupil pod ich okiem powoli zaczyna edukację :-)