Ośrodek szkolenia psów ZabrzeOśrodek szkolenia psów Zabrze Grzybowice Cennik

Ranczo Wszystko dla Zwierząt

Cennik szkoleń / tresury psów

  • w Ranczo – 140 zł
  • z dojazdem do klienta – 190 zł

Konsultacja behawioralna polecana jest wszystkim tym, którzy mają problemy z zachowaniem psa. Podczas półtoragodzinnego spotkania z behawiorystą, dowiesz się, jak poradzić sobie z wychowaniem psa oraz w jaki sposób uniknąć zaburzeń w jego zachowaniu w przyszłości. Konsultacja behawioralna skierowana jest do właścicieli psów, które mają skłonności do agresji, cierpią na lęki, fobie, obsesje oraz lęk separacyjny, czyli problemy z zostawianiem w domu, są nadpobudliwe i nie kontrolują swoich emocji, źle reagują na inne zwierzęta, zbyt dużo szczekają, a także w wielu innych przypadkach.

Tresura grupowa dla psów – Cena. Pakiet tylko dla przedłużających umowę

Pakiet zajęć grupowych obejmuje dziesięć godzinnych spotkań z trenerem – behawiorystą. Przeznaczony jest dla wszystkich tych, którzy chcą kontynuować szkolenie psa. Stanowi kolejny etap treningu, podczas którego Twój pupil będzie pracować nad posłuszeństwem. Skorzystaj z tej opcji, jeżeli chcesz, by Twój pies utrwalił wypracowane na poprzednim etapie efekty, a także ciągle się rozwijał.

Kurs posłuszeństwa – Cena. Czas trwania około 4 miesiące 

Kurs posłuszeństwa obejmuje zajęcia indywidualne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 22 oraz zajęcia grupowe (w sezonie jesienno-zimowym zajęcia odbywają się w soboty rano, w sezonie wiosenno-letnim natomiast dodatkowo popołudniami). Kurs rozpoczyna się indywidualną konsultacją, podczas której behawiorysta decyduje, na jaki rodzaj szkolenia kwalifikuje się pies.

Trening przeznaczony jest wyłącznie dla psów łagodnych, które nie przejawiają problemów behawioralnych takich jak agresja, lękliwość czy pobudzenie. Polecamy go uczestnikom psiego przedszkola jako dodatkową okazję do nauki posłuszeństwa.

Psie przedszkole – Cena kursu 2 – 2,5 miesiąca

Psie przedszkole to zajęcia przeznaczone dla szczeniąt. Ich celem jest socjalizacja młodego psa z ludźmi, w szczególności z właścicielem. Zajęcia odbywają się we wtorki o godzinie 18 lub w czwartki o godzinie 17:30.

Zajęcia polecane są psom wycofanym oraz delikatnym, które cierpią na brak pewności i boją się innych ludzi i psów. Podczas treningu w psim przedszkolu Twój pies nauczy się skupiać uwagę na Tobie i rozpoznawać Cię w otoczeniu. Dzięki szkoleniu z wykorzystaniem takich elementów jak tor przeszkód z trampolinami, piłkami, równoważniami, slalomami, tunelami oraz poduchami sensorycznymi pies pracuje nad świadomością własnego działa.  Warunkiem uczestnictwa w pism przedszkolu jest brak agresji.

 

Przed rozpoczęciem zajęć zaprosimy Cię na bezpłatne, indywidualne spotkanie, podczas którego dowiesz się, jak wygląda trening w psim przedszkolu. Gwarantujemy małe, komfortowe dla psa grupy do 4 uczestników. Wszystkie sesje odbywają się na ogrodzonym boisku lub ogrzewanej sali. Szkolenie przeznaczone jest dla psów przynajmniej po 2 tygodniach od drugiego szczepienia – termin rozpoczęcie zajęć zawsze ustalamy indywidualnie.

UWAGA: Zajęcia w psim przedszkolu należy rezerwować z miesięcznym wyprzedzeniem!

 

Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty szkolenia, polecamy połączenie zajęć w psim przedszkolu z kursem dla Starszaków (równolegle bądź w kolejności). Dzięki uczestnictwu z zajęciach indywidualnych oraz grupowych w przedszkolu, pies socjalizuje się z innymi psami oraz ludźmi i jednocześnie uczy się posłuszeństwa. Przy wyborze dwóch szkoleń na raz oferujemy dłuższą wizytę domową oraz dodatkowe zajęcia grupowe za darmo.

To niezwykle efektywna metoda nauki psa. Jego głównym celem jest zmęczenie fizyczne i wyciszenie pupila. Dzięki zastosowaniu klikera w treningu pies uczy się skomplikowanych zachowań o wysokim stopniu złożenia w szybkim tempie. Podczas szkolenia właściciel dowiaduje się, jak komunikować się z psem, a także rozbudza jego zdolności przestrzenne.
Pupil uczy się pracy różnymi częściami ciała i nabywa zdolność precyzyjnego wskazywania elementów wybranych przez właściciela. Ćwiczy docieranie do wyznaczonych miejsc, wykonuje sekwencje zachowań, pracuje nad cierpliwością, a także uczy się efektownych sztuczek, takich jak np. turlanie się, machanie łapami, zawijanie w kocyku.

Kurs klikerowy obejmuje 7 godzinnych spotkań. Pierwsze z nich to zajęcia teoretyczne dla właściciela, podczas których trenerka pokazuje czym jest kliker, jak z niego skorzystać i jak sprawić, by był atrakcyjny dla psa. Kolejne sześć sesji to zajęcia praktyczne dla właściciela i psa. Zajęcia odbywają się na sali lub na ogrodzonym terenie.

Kurs behawioralny – Cena. Czas trwania 4 – 5 miesięcy

W skład kursu wchodzi 12 spotkań, w tym 6 grupowych oraz 6 indywidualnych.

Kolejność spotkań:

  • konsultacja (90 min.),
  • trening indywidualny na sali (90 min.),
  • trening indywidualny na sali (60 min.),
  • trening indywidualny na boisku (60 min,
  • zajęcia grupowe (2 x 60 min.),
  • spacer z konsultacją w Rancho (90 min.),
  • zajęcia grupowe (4 x 60 min.),
  • wizyta domowa (90 min.).

Kurs przeznaczony jest dla psów po przejściach oraz z problemami wychowawczymi. Mogą brać w nim udział zarówno psy dorosłe, jak również młode, które nadmiernie ekscytują się innymi ludźmi oraz psami. Kurs świetnie sprawdzi się w przypadku czworonogów, które potrzebują więcej pracy i kontaktów indywidualnych. Zajęcia grupowa dopasowane są do potrzeb i charakteru psów.

Szkolenie nie ogranicza się do pracy w Ranczo. Kursanci na bieżąco otrzymują na maila wszystkie najważniejsze materiały z zajęć. Dodatkowo na każdym etapie zadaniem kursantów jest praca w domu – nagrywanie ćwiczeń i wykonywanie zadań domowych. Trenerki pozostają do dyspozycji kursantów również poza czasem trwania zajęć.

Kurs agility to sześć spotkań, podczas których Twój pies da upust swoim emocjom i energii. Podczas zabawy na torze, będzie nie tylko pracować nad świadomością ciała i angażował różne zmysły, ale także będzie aktywnie się uczyć. Trening polega jest na pokonywaniu toru wraz z stacjonatami, tunelami, slalomami, huśtawkami i kładkami. Podczas kursu, nauczysz się również prowadzić psa. Omijając stacjonaty i pracując z kładkami i huśtawkami, Twój pupil będzie uczył się stabilizacji i równowagi. Przyzwyczai się również do pracy z nagrodą odłożoną, dzięki czemu będziesz ćwiczyć jego cierpliwość i dyscyplinę.

Darmowe konsultacje behawioralne to znakomita okazja, by w szybkim czasie zasięgnąć porady specjalisty w zakresie problemów behawioralnych psa. Podczas spotkania dowiesz się, w jaki sposób poradzić sobie z lękiem separacyjnym, ciągnięciem na smyczy, podgryzaniem lub nadmierną ekscytacją. Jest to wprowadzenie teoretyczne do zajęć. Na pojedynczej konsultacji możemy omówić 1-2 problemów.

Na konsultacje obowiązują wcześniejsze zapisy!