Szkolenia psa z posłuszeństwa Ranczo Wszystko dla Zwierząt

Szkolenia psa z posłuszeństwa Ranczo Wszystko dla Zwierząt
Szkolenia psa z posłuszeństwa Ranczo Wszystko dla Zwierząt

Szkolenia psa z posłuszeństwa Ranczo Wszystko dla Zwierząt to flagowy kurs w ofercie Rancza obejmuje 15 spotkań, w tym siedem indywidualnych i osiem grupowych. Spotkania grupowe są w pakiecie obowiązkowe i nie ma możliwości zmiany na inny rodzaj spotkania/treningu.

Kurs z posłuszeństwa, podobnie jak każdy inny kurs, poprzedza konsultacja indywidualna, której koszt w przypadku szybkiej decyzji o podpisaniu umowy na pełne szkolenie jest odliczany od ceny pakietu.

Moduł indywidualny kursu z posłuszeństwa jest realizacją kursu DoRasowani czyli dwa spotkania na sali, wizyta domowa, dwa spotkania na boisku i spacer z treningiem w Zabrzu (siedziba ośrodka). Moduł grupowy jest poświęcony wykorzystywaniu zdobytej wiedzy w otoczeniu innych psów i ludzi. Ponadto trener wprowadza wiedzę dotyczącą zasad mijania z innymi psami, kontrolowania komunikacji między psami, odczytywania zachowań psa w towarzystwie innych ludzi i psów, wzmacniania skupienia u psa w warunkach rozpraszających.

Szkolenia psa z posłuszeństwa Ranczo Wszystko dla Zwierząt

Praca indywidualna jest podzielona w taki sposób, aby wypracować relacje z opiekunem zarówno na terenie ośrodka jak i w domu lub podczas spaceru w miejscu zamieszkania. W ten sposób trener realnie ocenia warunki i gotowość psa do podjęcia współpracy na swoim terenie.

Istnieje możliwość drobnych modyfikacji dotyczących samego modułu indywidualnego, na przykład jeśli kursant poza obowiązkowym programem będzie chciał wprowadzić elementy nowości (sztuczki, przeszkody agility, kliker). Zmianom nie podlega ułożenie modułów tzn. nie ma możliwości zamiany treningu grupowego na indywidualny lub odwrotnie.

Szkolenia psa z posłuszeństwa Ranczo Wszystko dla Zwierząt

Kurs z posłuszeństwa nie jest przeznaczony dla psów z zachowaniami agresywnymi i nadmierną ekscytacją, ponieważ takie psy nie mogą być dopuszczone do obowiązkowego modułu grupowego (wiąże się to z bezpieczeństwem zarówno psów jak i ludzi).

Mniejszej problemy takie jak wycofanie świadczące o wrażliwości i delikatności psa, zachowania idące w kierunku delikatnego przejawianiu lęku, mogą być przepracowane podczas kursu z posłuszeństwa i niekoniecznie wymagają rozbudowanej opcji behawioralnej, oceny dokonuje trener behawiorysta podczas konsultacji przed zapisem na kurs. Kurs z posłuszeństwa jest idealną kontynuacją Psiego Przedszkola (który jest wprowadzeniem komend na najprostszym poziomie) ub krótkiego kursu DoRasowani (który nie obejmuje grup).

Szkolenia psa z posłuszeństwa Ranczo Wszystko dla Zwierząt

Konsultacja poprzedzająca szkolenie wnosi pierwsze obserwacje i idące za tym wytyczne, np. zmiana diety, przeorganizowanie rutyny, zalecenie badań – wszystko to ma na celu pierwsze, praktyczne wykorzystanie wiedzy behawiorysty, która może zminimalizować wiele pojawiających się, drobnych problemów i pozwala na jeszcze lepsze przygotowanie się do pełnego kursu. Może się również okazać, że konsultacja obnaży znacznie poważniejsze problemy, wówczas trener może zamiennie polecić kurs behawioralny, lub, w przypadku psa wymagającego leczenia farmakologicznego lub interwencji chirurgicznych (np. z powodu wad anatomicznych) – zajęć indywidualnych, dopasowanych do rytmu właścicieli, skorelowanych z terapią lub konkretnymi problemami psa.

W kursie z posłuszeństwa mogą brać udział całe rodziny, zalecamy podczas konsultacji wspólne zaangażowanie się wszystkich mieszkańców domu, aby dać psu poczucie zgodności podczas treningu, co z kolei da mu poczucie bezpieczeństwa.

Program kursu jest spójny i nie podlega zmianom w obowiązkowej podstawie, ponieważ wszystkie psy dedykowane danej grupie muszą mieć ten sam zakres umiejętności.

Kurs rozpisujemy na 4 miesiące, ale istnieje możliwość zrealizowania go w czasie pół roku.
Każde przedłużenie o kolejny miesiąc odbywa się za zgodą trenera. Przerwanie kursu bez kontaktu z trenerem prowadzącym jest równoznaczne ze skreśleniem kursanta z kursu bez możliwości zwrotu kosztów.

Kursant otrzymuje od nas listę wszystkich wymaganych podczas zajęć akcesoriów i zaopatrzenia, informacje smsowe przypominające o spotkaniu, materiały po każdych zajęciach i możliwość telefonicznego kontaktu z trenerem po kursie, analizę nagrań, które bardzo wspomagają szkolenie oraz informację o czasie oczekiwania na termin spotkania.

Szkolenie psów Ruda Śląska
Szkolenia psa z posłuszeństwa Ranczo Wszystko dla Zwierząt

Nasze opinie
Szymon “Kleo”
Szymon “Kleo”
2022-02-25
Przekochani ludzie, luźna i przyjazna atmosfera, podejście bardzo wyrozumiałe i delikatne. Polecam 🙂
Angelika Antoniak
Angelika Antoniak
2021-10-24
Przed naszym szkoleniem mogłam tylko pomarzyć o nieruchomo siedzącej Kropie (pragnę zauważyć, że dyplom jest o nią oparty, a obok nie ma żadnego innego człowieka; po prostu siedzi i patrzy - dla mnie niesamowite!). Trenerzy na wielki plus, odpowiadający na pytania, trudne zachowania omawiali krok po kroku, kontakt łatwy i dostępny. Uczestniczyłyśmy w szkoleniu behawioralnym, które było dostosowane pod moje nieregularne godziny pracy, skupione na problemach psa a i końcowe spotkania w grupie również bardzo fajne, każdy otrzymywał uwagę i pomoc w wykonaniu ćwiczeń. Nauczyłam się lepiej rozumieć mojego psa, widzę ogromną poprawę w zachowaniu np. w chodzeniu na smyczy i za niedługo planuje powrót na kolejne zajęcia ale tym razem niezwiązane z zachowaniem. : )
Dario
Dario
2021-07-21
Gorąco polecam