Psie przedszkole Ranczo Wszystko dla Zwierząt

Psie przedszkole Ranczo Wszystko dla Zwierząt
Psie przedszkole Ranczo Wszystko dla Zwierząt

Psie przedszkole Ranczo Wszystko dla Zwierząt zajęcia podczas kursu mają na celu zajęcia socjalizacyjne i wprowadzenie do kursu z posłuszeństwa. Szczegółowo opracowany program zakłada, iż każde spotkanie podzielone jest na dwa moduły, z których jeden jest oparty na nauce adekwatnej do wieku rozwojowego psa, a drugi na zabawie kierującej psa w zadania usprawniające jego funkcjonowanie w środowisku. Moduł pierwszy, nauka, obejmuje podstawowe komendy z posłuszeństwa i zadania wzmacniające motywację do współpracy z opiekunem, moduł zabawowy wykorzystuje zabawki interaktywne i węchowe, korzystanie z przeszkód, korzystanie z różnych powierzchni, zaznajamianie się z dźwiękami i przedmiotami. Jest to część mocno nastawiona na aktywność z właścicielem, wzmacnia poczucie bezpieczeństwa, zaufania, relacji i świadomość własnego, psiego ciała (zabawy na koordynację).

Przedszkole dla psów Ranczo Wszystko dla Zwierząt

Program obejmuje siedem spotkań, z czego sześć zajęć to praca i zabawa na sali lub boisku, w zależności od pogody i zapotrzebowania, ostatnie spotkanie odbywa się na spacerze indywidualnym. Zajęcia stacjonarne mogą mieć charakter indywidualny lub grupowy, jest to zależne od tego, czy na daną godzinę uzbiera się pełna grupa.

Jeśli warunki pogodowe są sprzyjające i zajęcia są prowadzone na ogrodzonym terenie na zewnątrz naszego ośrodka, grupa może liczyć maksymalnie sześć psów. Podczas zajęć na sali, spotykamy się w grupach z trzema psami.

Psie przedszkole Ranczo Wszystko dla Zwierząt
Psie przedszkole Ranczo Wszystko dla Zwierząt

W przypadku zgłoszenia jednego psa na daną godzinę i braku możliwości zrobienia zajęć grupowych na Psim Przedszkolu, istnieje opcja „nadrobienia” kontaktów z innymi psami podczas spotkań Klubu Hepi Papi. Jeśli grupa się zawiąże, szczeniaki na sali/boisku biorą udział w zajęciach przypięte na smyczy. Za zgodą wszystkich właścicieli i rzetelną oceną trenera oraz pod absolutną kontrolą pod koniec zajęć istnieje możliwość odpięcia psów ze smyczy, pod warunkiem, że wcześniej nie wykazywały prób dominacji nad innymi psami oraz nie ulegały zbytniej ekscytacji.

Udział w Psim Przedszkolu poprzedza konsultacja zapisowa dla szczeniaka, podczas której trener informuje właściciela o spotkaniach, przedstawia listę akcesoriów i karmy/smakołyków, które będą potrzebne podczas treningów. Podczas rozmowy przed konsultacją trener behawiorysta, po rozeznaniu sytuacji psa i właściciela, ostatecznie decyduje o tym, czy dany szczeniak może być zakwalifikowany do konsultacji szczeniaka, czy też objawia niepokojące zachowania, nie wynikające z wieku szczenięcego, świadczące o większym problemie i wymagające dokładniejszej analizy. Wówczas właściciel otrzymuje zaproszenie na konsultacje półtoragodzinną, behawioralną. Taki szczeniak nie może brać udziału w zajęciach Psiego Przedszkola, ponieważ prawdopodobnie na tym etapie rozwoju najlepsze będzie dla niego rozpoczęcie kursu behawioralnego.

Psie przedszkole Ranczo Wszystko dla Zwierząt

Do udziału w spotkaniach Psiego Przedszkola zapraszamy właścicieli szczeniaków od 10/11/12 tygodnia życia. Górna granica jest omawiana indywidualnie z trenerem i jest zależna od etapu rozwoju szczeniaka.
Warunkiem koniecznym jest II szczepienie psa na choroby zakaźne.

Psie przedszkole Ranczo Wszystko dla Zwierząt Podczas kursu zakładamy możliwość odwołania i odrobienia jednych zajęć, wiąże się to z dodatkową opłatą. Nie wynosi ona jednak 140 zł, jak w przypadku standardowego treningu indywidualnego, lecz 60 zł, podobnie jak konsultacja szczeniaka.
Do każdego kursu z Psiego Przedszkola może dokupić spotkania nie wliczone w program (wizytę domową, spacery, zajęcia klikerowe).

Właściciel otrzymuje materiały szkoleniowe po każdym spotkaniu.

Po zakończeniu kursu z Psiego Przedszkola zapraszamy do zapoznania się z ofertą dalszych, rozbudowanych kursów, ponieważ mini program z posłuszeństwa podczas zajęć dla szczeniaków obejmuje najprostsze komendy na najniższym stopniu zaawansowania. Oznacza to, że w dalszym etapie rozwoju psa mogą wymagać udoskonalenia poprzez dalszą intensywną pracę.

Psie przedszkole Ranczo Wszystko dla Zwierząt
Psie przedszkole Ranczo Wszystko dla Zwierząt
Czy nadajesz się na właściciela psa?
Psie przedszkole Ranczo Wszystko dla Zwierząt

Czy nadajesz się na właściciela psa?

Coraz większą popularnością cieszą się akcesoria dla psów, coraz więcej mówi się o szkoleniach, powstają wciąż nowe udogodnienia dla właścicieli zarówno małych, jak i dużych psiaków. Nic jednak nie zastąpi zaangażowania człowieka w roli przewodnika swojego psa. Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy wziąć do siebie psiaka – ten tekst zdecydowanie jest dla Ciebie.

Nasze opinie
Szymon “Kleo”
Szymon “Kleo”
2022-02-25
Przekochani ludzie, luźna i przyjazna atmosfera, podejście bardzo wyrozumiałe i delikatne. Polecam 🙂
Angelika Antoniak
Angelika Antoniak
2021-10-24
Przed naszym szkoleniem mogłam tylko pomarzyć o nieruchomo siedzącej Kropie (pragnę zauważyć, że dyplom jest o nią oparty, a obok nie ma żadnego innego człowieka; po prostu siedzi i patrzy - dla mnie niesamowite!). Trenerzy na wielki plus, odpowiadający na pytania, trudne zachowania omawiali krok po kroku, kontakt łatwy i dostępny. Uczestniczyłyśmy w szkoleniu behawioralnym, które było dostosowane pod moje nieregularne godziny pracy, skupione na problemach psa a i końcowe spotkania w grupie również bardzo fajne, każdy otrzymywał uwagę i pomoc w wykonaniu ćwiczeń. Nauczyłam się lepiej rozumieć mojego psa, widzę ogromną poprawę w zachowaniu np. w chodzeniu na smyczy i za niedługo planuje powrót na kolejne zajęcia ale tym razem niezwiązane z zachowaniem. : )
Dario
Dario
2021-07-21
Gorąco polecam