Poradnik adopcji psów Ranczo Wszystko dla Zwierząt

Poradnik adopcji psów Ranczo Wszystko dla Zwierząt. Gdy stwierdzimy już z całą stanowczością, że chcemy mieć psa, bardzo szybko pojawia się kolejna zagwozdka – czy chcesz psa kupić, czy może adoptować?

Każdy z nas, wybierając sobie czworonoga, będzie kierował się innymi przesłankami – dla części z nas najważniejszy będzie rodowód i pies czystej rasy, dla innych wygląd psa, dla jeszcze innych cena lub łatwość, z jaką psa może przywieźć do domu  – bywa, że znajomi mają do oddania szczeniaka, prawda?

Z pewnością, jakaś część przyszłych właścicieli psów, rozważy możliwość adopcji psa ze schroniska, fundacji lub domu tymczasowego. Dziś właśnie o tym chcemy Ci opowiedzieć. Dlaczego warto adoptować psa, dla kogo pies ze schroniska to ciekawy wybór oraz co wiąże się z adopcją psa.

Poradnik adopcji psów Ranczo Wszystko dla Zwierząt zalety adopcji

Jakie zalety niesie ze sobą adopcja psa ze schroniska?

Bez względu na wybór, jakiego dokonasz, adopcja psa niesie za sobą kilka niezaprzeczalnych zalet:
Masz świadomość, że wpływasz na los żywej istoty i bardzo często naprawiasz coś, co inni ludzi zepsuli.
Zaoszczędzasz pieniądze, które możesz wydać na adoptowanego psiaka jego trening.
Robisz dobry uczynek i z tą świadomością o wiele szybciej łapiesz kontakt z psem.
Stajesz się właścicielem psa, któremu możesz przywrócić wiarę w ludzi, bo bardzo możliwe, że dotychczas go zawiedli.
Praktycznie nie istnieje możliwość, że nie znajdziesz „tego jedynego” psa, bo schroniska są przepełnione i niestety – na adopcję czekają naprawdę różnorodne psy.
Podejmujesz się zadania trudnego, ale również niesamowicie satysfakcjonującego, gdy pojawią się pierwsze rezultaty Twojej pracy

Poradnik adopcji psów Ranczo Wszystko dla Zwierząt dla kogo adopcja psa ?

Poradnik adopcji psów Ranczo Wszystko dla Zwierząt
Poradnik adopcji psów Ranczo Wszystko dla Zwierząt

Dla kogo adopcja psa ze schroniska jest dobrym rozwiązaniem, a dla kogo nie?

Zdarza się, że bardzo pragniemy psa i wiemy, że damy sobie radę z opieką nad nim, ale ze względów finansowych wciąż zwlekamy z kupnem. Musimy wziąć pod uwagę fakt, że utrzymanie psa kosztuje – możesz przeczytać tutaj

Na szczęście, dzięki adopcji psa ze schroniska lub domu tymczasowego, możesz ograniczyć niektóre koszty – kupienie psa z hodowli to duży koszt, pies adoptowany najczęściej trafia do Ciebie wysterylizowany, z pakietem szczepień i oczywiście książeczką zdrowia. To niewątpliwy plus.

Poradnik adopcji psów Ranczo Wszystko dla Zwierząt Czy Ciebie stać ?

Pamiętaj jednak, że nie możesz zdecydować się na psa, jeśli Cię na niego nie stać wtedy adopcja nie jest wyjściem. Brzmi to okrutnie, ale musisz wziąć poprawkę na to, że psy chorują, niszczą różne rzeczy, wymagają szczepień czy zabawek. Adopcja psa jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na zakup psa z hodowli, ale są w stanie psa utrzymać.

Decydując się na psa ze schroniska, warto zastanowić się również nad tym, czy będziemy w stanie popracować nad jego problemami. Adopcja psa ze schroniska to duże wyzwanie.Często są to psy po przejściach, przejawiają zachowania lękowe lub inne zaburzenia behawioralne. Warto dowiedzieć się tego jeszcze przed podjęciem decyzji o adopcji i dokładnie rozważyć, czy sprostamy zadaniu. Wymaga ono często zarówno nakładu pracy, jak i cierpliwości ze strony człowieka.

Poradnik adopcji psów Ranczo Wszystko dla Zwierząt Szkolenie psa

Poradnik adopcji psów Ranczo Wszystko dla Zwierząt
Poradnik adopcji psów Ranczo wszystko dla zwierząt

Nawet, jeśli pies zachowuje się według Ciebie normalnie w danym momencie – do 6 miesięcy może trwać okres, kiedy pies będzie starał się zrobić dobre wrażenie i tym samym – kiedy będzie kamuflował niechciane zachowania.

Jeśli boisz się podjąć opieki nad psem w jakikolwiek sposób problematycznym, rozwiązaniem może być adopcja szczeniaków, które znajdują się w schronisku lub fundacji zaledwie kilka tygodni po urodzeniu. W innym przypadku – każdy okres czasu, jaki pies spędza w tego typu instytucji, odciska na nim ślad.

To jest pierwsza część artykułu, drugą dodam za parę dni, muszę dokończyć jeszcze parę zagadnień takich jak:

  • Zapraszamy na Facebook oraz YouTube
  • Chcesz wiedzieć więcej ? Skontaktuj się z nami i umów się na zajęcia w naszym ranczo ?
  • ☎️ +48 537 009 109
  •  
Photo of author

Jestem trenerem psów, zoopsychologiem oraz właścicielem Ranczo, które prowadzę od 2013 r. To właśnie ze mną umówisz się na konsultację behawioralną poprzedzającą szkolenie oraz na treningi indywidualne wprowadzające do grupowej pracy z psami.

Nasze opinie
Angelika Antoniak
Angelika Antoniak
2021-10-24
Przed naszym szkoleniem mogłam tylko pomarzyć o nieruchomo siedzącej Kropie (pragnę zauważyć, że dyplom jest o nią oparty, a obok nie ma żadnego innego człowieka; po prostu siedzi i patrzy - dla mnie niesamowite!). Trenerzy na wielki plus, odpowiadający na pytania, trudne zachowania omawiali krok po kroku, kontakt łatwy i dostępny. Uczestniczyłyśmy w szkoleniu behawioralnym, które było dostosowane pod moje nieregularne godziny pracy, skupione na problemach psa a i końcowe spotkania w grupie również bardzo fajne, każdy otrzymywał uwagę i pomoc w wykonaniu ćwiczeń. Nauczyłam się lepiej rozumieć mojego psa, widzę ogromną poprawę w zachowaniu np. w chodzeniu na smyczy i za niedługo planuje powrót na kolejne zajęcia ale tym razem niezwiązane z zachowaniem. : )
Dario
Dario
2021-07-21
Gorąco polecam
Kasia Chlopecka
Kasia Chlopecka
2021-07-05
Najlepsza szkoła dla psów na świecie☺☺ śmiało można tam oddać swojego pieska na szkolenie. Techniki opierają się na pozytywnych wzmocnieniach, nie ma karania pieska ani żadnych innych okropnych metod. Mój piesek za szczeniaczka tam chodził. Jest to najcudowniejszy najposluszniejszy i najszczęśliwszy obecnie piesek na świecie, za co jestem niewiarygodnie wdzięczna 😍😍😍 dziękuję z całego serca 😃😃
Marcin Szczygieł
Marcin Szczygieł
2021-05-16
Super miejsce!!
Tatiana Zawadzka
Tatiana Zawadzka
2021-04-06
Rewelacyjne miejsce i ludzie 🙂
Ewa Botulinska
Ewa Botulinska
2021-01-28
Fajni ludzie, a nasz pupil pod ich okiem powoli zaczyna edukację :-)