Czy warto uczestniczyć w szkoleniach psów

Czy warto uczestniczyć w szkoleniach psów i czy Twój pies potrzebuje szkolenia?

Czy warto uczestniczyć w szkoleniach psów. Szkolenia dla psów często kojarzymy z psami myśliwskimi, opiekunami osób niepełnosprawnych czy psami policyjnymi, a nie tylko takie psy mogą uczestniczyć w szkoleniach. W naszym ośrodku szkolenia dla psów skrojone są na miarę każdego psiaka!

Jakie psy się szkoli?

Zabawa z psem Szkolenia psoCC81w
Czy warto uczestniczyć w szkoleniach psów?2021

Jak powyżej – każdego psa możesz zabrać do psiej szkoły. Istnieją różnego rodzaju szkolenia i jeśli zechcesz, na pewno znajdziesz coś, co będzie idealne dla Ciebie i Twojego czworonoga. Z pewnością słyszałeś o szkoleniach specjalistycznych: na psa policyjnego, na psa asystenta itp. – bywa o nich głośno w mediach i najczęściej właśnie z tym kojarzymy szkolenie psa.

Warto jednak pamiętać, że istnieją również szkolenia dla „zwyczajnych” psów. Możesz skorzystać z nich, jeśli nie zamierzasz swojego czworonoga wysyłać do Policji. A tak na poważnie –  szkolenie psa może przynieść ogromne korzyści zarówno dla Ciebie, jako właściciela, jak i Twojego psa. Wasze wspólne życie może stać się dużo łatwiejsze i w dodatku, Wasza relacja umocni się i nabierzecie do siebie więcej zaufania.

Dla czego szkolić psa?

Czy warto uczestniczyć w szkoleniach psów? Szkolenia psów, które prowadzi Aleksandra Bielecka – profesjonalny trener psów – przeznaczone są dla wszystkich psów. Co takiego może dać Tobie i Twojemu psu szkolenie? Zastanów się, czy Twój pies sprawia Ci kłopoty? Może nie wraca na wołanie, ciągnie na smyczy, decyduje o kierunku Waszych spacerów, lub co gorsza, rujnuje Twój dom.

Na szkoleniach pracujemy z psami, którym trudno przestrzegać wyznaczonych granic lub z różnych powodów granice te nie zostały dotychczas postawione.  Być może tracisz już wiarę i wydaje Ci się, że Twój psiak po prostu ma taki charakter i nic na to nie poradzisz.

To nie prawda! Od tego właśnie w naszym Ranczo są szkolenia, który pomogą Ci przez to przejść – i co najważniejsze – osiągać swoje cele związane z psiakiem. Jednym z najważniejszych wyzwań, jakie przed Tobą stanie, to zbudowanie Twojego autorytetu, aby pies respektował Twoje polecenia.

Czy warto uczestniczyć w szkoleniach psów? i co może dać Wam szkolenie?

Po co szkolić psa i co może dać Wam szkolenie?
czy warto uczestniczyć w szkoleniach psów

Szkolenie może być również motywacją dla Ciebie, by większą uwagę przyłożyć do pracy ze swoim psem. Pamiętaj, że psiak na szkoleniu może nauczyć się wielu komend i poleceń, ale to od Ciebie zależy, czy będzie chciał je wykonywać. Warto zadbać o dobrze wychowanego psa, co może stać się niewątpliwą zaletą, gdy w Twojej rodzinie pojawi się dziecko.

Gdzie szkolić psa?

Czy warto uczestniczyć w szkoleniach psów? Szkolenia psów stają się coraz łatwiej dostępne, cieszą się coraz większą popularnością i co za tym, na rynku wciąż pojawiają się nowi treserzy psów i behawioryści. Czym więc kierować się przy wyborze szkolenia i trenera?

Po pierwsze, dokładnie zapoznaj się z programem szkolenia oraz informacjami, które zazwyczaj znajdziesz na stronie internetowej lub pod numerem telefonu.

  • Dla kogo przeznaczony jest kurs i czego dotyczy?
  • Dla psów w jakim wieku przeznaczone jest szkolenie?
  • Co ze spotkaniami, na które nie będziesz mógł przyjść lub na których Twój pies będzie rozkojarzony?
  • Na ile możesz liczyć na trenera również po za spotkaniami szkoleniowymi?

Pamiętaj, by zapoznać się z opinie innych klientów, którzy szkolili psa w danej szkole.

Dlaczego warto uczestniczyć w szkoleniach psów i czy Twój pies potrzebuje szkolenia?

Czy warto uczestniczyć w szkoleniach psów? a może samemu szkolić?

Czy można samemu wyszkolić psa?

Pytanie, które zadaje sobie prawie każdy właściciel psa – czy mogę sam wyszkolić swojego psa?Jeśli sądzisz, że posiadasz odpowiednią wiedzę na temat psów i w wielu, wielu innych kwestiach, możesz spróbować. Obok odpowiedniego przygotowania teoretycznego, musisz wykazać się również ogromną determinacją i samozaparciem.

Czy warto uczestniczyć w szkoleniach psów? Czy można samemu wyszkolić psa ?

Większość właścicieli psów dochodzi jednak do ściany i nie są w stanie poradzić sobie z niektórymi problemami. Od tego właśnie są szkolenia – możesz zdecydować się na nie od razu, lub dopiero, kiedy zauważysz, że samemu jest Ci trudno.

Szkolenia profesjonalne mają to do siebie, że są wspaniałym sposobem na poznanie innych właścicieli czworonogów i wzajemną wymianę doświadczeń, bo to one są bezcenne. Niewątpliwie, pomagają w opiece i wychowywaniu psa.

Szkolenia organizowane przez trenera zazwyczaj podnoszą również poziom motywacji u właściciela psa, który chętniej pracuje ze swoim psem również „po lekcjach”.

Zastanów się więc, czy przypadkiem nie chciałbyś udać się ze swoim czworonogiem na szkolenie!

Dlaczego warto uczestniczyć w szkoleniach psów

A czy Twój pies potrzebuje szkolenia?

  • Zapraszamy na Facebook oraz YouTube
  • Chcesz wiedzieć więcej ? Skontaktuj się z nami i umów się na zajęcia w naszym ranczo ?
  • ☎️ +48 537 009 109
Photo of author

Jestem trenerem psów, zoopsychologiem oraz właścicielem Ranczo, które prowadzę od 2013 r. To właśnie ze mną umówisz się na konsultację behawioralną poprzedzającą szkolenie oraz na treningi indywidualne wprowadzające do grupowej pracy z psami.

Nasze opinie
Szymon “Kleo”
Szymon “Kleo”
2022-02-25
Przekochani ludzie, luźna i przyjazna atmosfera, podejście bardzo wyrozumiałe i delikatne. Polecam 🙂
Angelika Antoniak
Angelika Antoniak
2021-10-24
Przed naszym szkoleniem mogłam tylko pomarzyć o nieruchomo siedzącej Kropie (pragnę zauważyć, że dyplom jest o nią oparty, a obok nie ma żadnego innego człowieka; po prostu siedzi i patrzy - dla mnie niesamowite!). Trenerzy na wielki plus, odpowiadający na pytania, trudne zachowania omawiali krok po kroku, kontakt łatwy i dostępny. Uczestniczyłyśmy w szkoleniu behawioralnym, które było dostosowane pod moje nieregularne godziny pracy, skupione na problemach psa a i końcowe spotkania w grupie również bardzo fajne, każdy otrzymywał uwagę i pomoc w wykonaniu ćwiczeń. Nauczyłam się lepiej rozumieć mojego psa, widzę ogromną poprawę w zachowaniu np. w chodzeniu na smyczy i za niedługo planuje powrót na kolejne zajęcia ale tym razem niezwiązane z zachowaniem. : )
Dario
Dario
2021-07-21
Gorąco polecam