Zakopywanie kości przez psa

Zakopywanie kości przez psa

Zakopywanie kości przez psa. Po raz kolejny przyłapałeś swojego pupila na tym samym! ?? Dajesz mu świeżutką, pachnącą kość, a on? Biegnie do ogrodu i zakupuje ją w ziemi lub chowa pod poduszką na kanapie. ? Chcesz wiedzieć, dlaczego tak się dzieje? ?

?  PSI INSTYNKT

Zakopywanie kości przez psa. Twój pies to prawdziwy myśliwy, który jest stworzony do tego, by polować na jedzenie. Jego instynkt przetrwania, podobnie jak u jego psich przodków, jest wciąż bardzo silny. Do tego stopnia, że pociąga go do tego, by zakopywać pożywienie na przyszłe czasy, kiedy może braknąć pożywienia. Pies zakopuje nie tylko jedzenie, ale także inne cenne dla niego rzeczy, które chroni na wypadek niebezpieczeństwa.

? RASA
Zakopywanie jedzenie często jest uwarunkowane genetycznie. Istnieje kilka ras, które są bardziej predestynowane do zakopywania niż inne. Chodzi tu m.in. o jamniki, teriery, beagle, czy też sznaucery miniaturowe. Pamiętaj jedna, że niezależnie od tego, jakiej rasy jest Twój pies, każdy ma potencjał do kopania. ??

? NUDA
Jeśli Twój pies nie może dostatecznie spożytkować swojej energii, sam znajduje sposoby na zajęcie się sobą. Jednym z ich pomysłów jest właśnie grzebanie w ziemi, by zwrócić na siebie Twoją uwagę, a przy okazji urozmaicić swój dzień. ?

Zakopywanie kości przez psa

?  NIEPOKÓJ
Grzebanie w ziemi to dla Twojego psa również swego rodzaju mechanizm obronny i sposób na sytuacje stresowe. Jeśli Twój pies nie czuje się bezpiecznie w miejscu, w którym otrzymuje jedzenie, może zakopać je w innym miejscu lub czasie.

Co zatem możesz zrobić, żeby Twój pies przestał zakopywać jedzenie w ziemi?
?Zaplanuj dzień swojego psiaka, by mógł w pełni spożytkować swoją energię.
? Wyznacz mu strefę, w której może kopać do woli.
?Naucz psa komendy „zostaw”, co przyda Ci się podczas spaceru, a także w momencie, gdy będzie chciał zakopać jedzenie w ogrodzie.

  • Zapraszamy na Facebook oraz YouTube
  • Chcesz wiedzieć więcej ? Skontaktuj się z nami i umów się na zajęcia w naszym ranczo ?
  • ☎️ +48 537 009 109
Photo of author

Jestem trenerem psów, zoopsychologiem oraz właścicielem Ranczo, które prowadzę od 2013 r. To właśnie ze mną umówisz się na konsultację behawioralną poprzedzającą szkolenie oraz na treningi indywidualne wprowadzające do grupowej pracy z psami.

Nasze opinie
Szymon “Kleo”
Szymon “Kleo”
2022-02-25
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Przekochani ludzie, luźna i przyjazna atmosfera, podejście bardzo wyrozumiałe i delikatne. Polecam 🙂
Angelika Antoniak
Angelika Antoniak
2021-10-24
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Przed naszym szkoleniem mogłam tylko pomarzyć o nieruchomo siedzącej Kropie (pragnę zauważyć, że dyplom jest o nią oparty, a obok nie ma żadnego innego człowieka; po prostu siedzi i patrzy - dla mnie niesamowite!). Trenerzy na wielki plus, odpowiadający na pytania, trudne zachowania omawiali krok po kroku, kontakt łatwy i dostępny. Uczestniczyłyśmy w szkoleniu behawioralnym, które było dostosowane pod moje nieregularne godziny pracy, skupione na problemach psa a i końcowe spotkania w grupie również bardzo fajne, każdy otrzymywał uwagę i pomoc w wykonaniu ćwiczeń. Nauczyłam się lepiej rozumieć mojego psa, widzę ogromną poprawę w zachowaniu np. w chodzeniu na smyczy i za niedługo planuje powrót na kolejne zajęcia ale tym razem niezwiązane z zachowaniem. : )
Dario
Dario
2021-07-21
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Gorąco polecam